Kafarnaum pokaz specjalny z Agnieszką Nosowską z PCPM | 12 lutego, godz. 18:00

12 lutego (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy do Kina Muranów na przedpremierowy pokaz nominowanego do Oscara filmu „Kafarnaum” w reż. Nadine Labaki. Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes film libańskiej reżyserki to poruszająca historia dwunastoletniego Zejna, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Po pokazie zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Nosowską z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. PCPM prowadzi szeroki program pomocy dla uchodźców syryjskich i najuboższej ludności w Libanie - kraju od kilku lat szczególnie dotkniętym z powodu napływu uchodźców z sąsiadującej Syrii. Rozmowę poprowadzi Anna Sańczuk, dziennikarka, współprowadząca program „Kultura do kwadratu” na antenie Polsat News 2.

Agnieszka Nosowska - z wykształcenia socjolog, z zawodu koordynator projektów. Od kilku lat pracuje w sektorze pomocy humanitarnej i rozwojowej na Bliskim Wschodzie, do którego zaprowadziła ją potrzeba pomagania najsłabszym i wykluczonym. Obecnie pracuje w Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, w której koordynuje projekty pomocy humanitarnej w Libanie.

Newsletter

(raz w tygodniu)