Historia małżeńska | 18 grudnia, godz. 19:00

Zapraszamy na pokaz specjalny "Historii małżeńskiej" - nowego filmu Noah Baumbacha. Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Mikołaj Sławkowski-Rode.

Wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny. Reżyseria: nominowany do Oscara Noah Baumbach.

„Historia małżeńska” w wybranych kinach od 29 listopada i na Netflix od 6 grudnia.

 

Gość pokazu:

dr Mikołaj Sławkowski-Rode jest adiunktem w Zakładzie Filozofii Kultury w Instytucie Filozofii UW, Tutor in Philosophy na Uniwersytecie Oksfordzkim w Blackfriars Hall, Visiting Lecturer in Philosophy na University of Buckingham, oraz Associate Fellow w Ian Ramsey Centre na Uniwersytecie Oksfordzkim, gdzie pracuje przy realizacji grantu Fundacji Johna Templetona "Science, Theology, and Humane Philosophy: CEE Perspectives on Big Questions". Jeden z założycieli i głównych organizatorów Humane Philosophy Project, będącego inicjatywą opartą na współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Oksfordzkiego.

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli:
- poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia,
- interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega,
- chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli,
- cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe,
- pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje,
- wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię.
Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

SPOTKANIOM FILOZOFICZNYM patronuje magazyn Filozofuj

Bilety w cenie 23 zł.

Zapraszamy!

 

Newsletter

(raz w tygodniu)