Happy End | 31 stycznia, godz. 19:00

Gutek Film, Kino Muranów oraz magazyn wysokieobcasy zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu Michaela Haneke "Happy End" - w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Wysokich Obcasów".

 

Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Krzysztof Kwiatkowski, dziennikarz "Wysokich Obcasów".

ZNIŻKA: Osoby, które przyjdą na pokaz z numerem magazynu "Wysokie Obcasy" (wydanie z 27 stycznia ), będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie 17 zł.

Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozlosowane DVD z repertuaru Gutek Film.

 

OPIS FILMU:

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych. Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

Z jednej strony „Happy End” to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa. „Happy End” to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak kreacje gwiazd francuskiego kina: Isabelle Huppert („Elle”, „Pianistka”), Matthieu Kassovitza („Amelia”) i Jean – Louis Trintignanta („Miłość”).

 

 

Newsletter

(raz w tygodniu)