Happy End | 14 marca, godz. 19:00

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają 14 marca (środa) o godz. 19:00 na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego pokażemy przedpremierowo film "Happy End" w reż. Michaela Haneke.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi dr Piotr Schollenberger, adiunkt w Zakładu Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się fenomenologią i tradycją estetyki fenomenologicznej, a także teorią sztuki. Publikował w "Sztuce i Filozofii", "Kontekstach", "Przeglądzie Filozoficznym", "Art Inquiry. Recherches sur les arts". Autor: "Granice poznania doświadczenia estetycznego" (Semper, Warszawa 2014), redaktor wraz z Iwoną Lorenc i Mateuszem Salwą: "Fenomen i przedstawienie. Francuska estetyka fenomenologiczna. Założenia/zastosowania/konteksty" (IFiS PAN, Warszawa 2012). 

Bilety w cenie 22 zł.

 

OPIS FILMU:

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych. Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

Z jednej strony „Happy End” to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa. „Happy End” to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak kreacje gwiazd francuskiego kina: Isabelle Huppert („Elle”, „Pianistka”), Matthieu Kassovitza („Amelia”) i Jean – Louis Trintignanta („Miłość”).

 

Newsletter

(raz w tygodniu)