Filmy nie tylko fiction #6 / USA: Sulej, Kubik i Mitchell | 4 marca, godz.19:00

Instytut Reportażu i Gutek Film zapraszają na szóste spotkanie w ramach cyklu „Filmy nie tylko fiction" -  tym razem dotyczące USA

Pokażemy film "Tajemnice Silver Lake" Davida Roberta Mitchella, pełen czarnego humoru kryminał nawiązujący do klasycznych filmów noir, a następnie dziennikarka Anna Sańczuk spotka się z Karoliną Sulej i Mateuszem Kubikiem.

Karolina Sulej od dziesięciu lat jest freelancerką związaną z magazynami "Wysokie Obcasy", "Książki" czy "Viva! Moda". Zaczynała jako 19-latka w "A4". Była redaktorką eksperymentalnego pisma o modzie "Maj", zastępcą redaktorki naczelnej magazynu "Exklusiv" i redaktorką prowadzącą magazynu "Podróże".

Kiedyś była stylistką, dzisiaj zajmuje się antropologią mody. Jest doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej UW, gdzie działa w Zespole Badań nad Modą. Jest absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu.

 

O CYKLU:

W każdą pierwszą środę miesiąca w Kinie Muranów odbywają się spotkania z autorami najgłośniejszych reportaży na temat konkretnego kraju ze stajni Instytutu Reportażu, poprzedzone projekcjami filmów z repertuaru Gutek Film.

 

OPIS FILMU:

David Robert Mitchell, twórca horroru „Coś za mną chodzi”, powraca pełnym czarnego humoru kryminałem nawiązującym do klasycznych filmów noir.  W rolach głównych Andrew Garfield („Niesamowity Spider-Man”, „Przełęcz ocalonych”) oraz Riley Keough („American Honey”, „Mad Max: Na drodze gniewu”).

33-letni Sam (Andrew Garfield) mieszka w Los Angeles i czeka na swoją życiową szansę. Większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet, a z braku lepszych zajęć z pasją oddaje się zgłębianiu sekretów, jakich Hollywood kryje tysiące. Kto zostawia tajemnicze znaki na ścianach domów? Jakie wskazówki zakodowane zostały na starych VHS-ach? Co kryje się między wersami tekstów największych popowych przebojów? Jaki przekaz zaszyfrowano na stronach undergroundowych komiksów? Pewnego dnia jego piękna sąsiadka (Riley Keough) znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Sam wyrusza w pełną przygód podróż po Mieście Aniołów. W jego głowie wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę, którą postanawia rozwikłać. Za wszelką cenę.

„Tajemnice Silver Lake” to niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

 

Newsletter

(raz w tygodniu)