Films For Food: Bar Schumanna | 9 marca, godz. 20:30

  • Koktajle to temat, który kręci coraz więcej smakoszy. Dzięki atrakcyjnej formie, niezliczonym kombinacjom i bogactwu aromatów stają się równie wyrafinowane co najciekawsze dania. Już 9 marca o godz. 20:30 zapraszamy na warszawską premierę „Baru Schumanna” - wciągającej filmowej podróży po najlepszych barach świata. To również sylwetki największych mistrzów tego fachu, na czele z przewodnikiem i narratorem, Charlesem Schumannem. Po projekcji zapraszamy na rozmowę z najciekawszymi postaciami branży barmańskiej w Polsce.

Charles Schumann to legenda wśród barmanów. Właściciel kultowego Schumann's Baru w Monachium i autor bestsellerowych książek na temat alkoholowych koktajli (m.in. "American Bar: The Artistry of Mixing Drinks" czy "Tropical Bar Book") wyrusza w podróż po najlepszych barach w Nowym Jorku, Tokio i Hawanie. Rozmawia z ludźmi, którzy stoją za tymi miejscami, odkrywa ich historie i poznaje koktajle. Towarzyszymy mu w tej podróży i odwiedzamy m.in.: Dead Rabbit (Nowy Jork), Hemingway Bar (Paryż), El Floridita (Hawana), High Five bar (Tokio). Poznajemy też postać głównego bohatera i narratora, Charlesa Schumanna i wracamy do początków jego pracy w Niemczech. Trudno o lepszego przewodnika, który wprowadzi nas w kulturę koktajlową. Przed projekcją na aperitif zaprosi Weles Bar, a po seansie spotkamy się m.in. z: Markiem Datkunem (Grupa Warszawa), Patrykiem Kowalskim (Woda Ogniska), Moniką Roehr (Cosmo i Bar Wieczorny). Rozmowę poprowadzi Agata Godlewska, redaktor naczelna magazynu "Food Service".

Partnerzy pokazu: firmy TG Home,  Tom-Gast,  polski dystrybutor marki Schott Zwiesel oraz Weles Bar i Grupa Warszawa.

  • TG Home to nowa ogólnopolska marka kierowana do klientów indywidualnych, która prowadzi sieć salonów z porcelaną i wyposażeniem kuchennym. Firma jest importerem produktów takich producentów, jak Tom-Gast: Peugeot, Schott Zwiesel,Zwiesel 1872, de Buyer, Revol, RAK, Eternum. Produkty marek Schott Zwiesel i Zwiesel 1872  to najwyższa jakość, wytrzymałość i piękny połysk. Producent ma doświadczenie w produkcji szkła od 1972 roku. Dzięki patentowi Tritan kieliszki pozbawione są związków baru i ołowiu, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Wszystkie produkty marki Zwiesel 1872 są wykonywane ręcznie, dzięki czemu posiadają niepowtarzalny kształt. Dostępne są w hurtowaniach Tom-gast oraz w sklepach TG-Home.
  • Tom-Gast jest wyłącznym lub generalnym dystrybutorem wielu światowych marek wyposażenia dla gastronomii, znajdziecie tu jakościowe wyposażenie dla lokali gastronomicznych, a także firm cukierniczych, piekarniczych i cateringowych.Firma tworzy optymalne rozwiązania i wdraża najnowsze trendy w branży HoReCa. .
  • Weles Bar to catering koktajlowy oraz ukryty koktajl bar - nieoznaczony żadnym szyldem i schowany za niepozornymi drzwiami w ścisłym centrum Warszawy. Jest miejscem o tajemniczym charakterze, a swoją nazwę wziął  od władcy nocy, słowiańskiego boga Welesa, będącego też patronem magii, muzyki i dostatku. W Welesie można spróbować koktajli przygotowanych przez doświadczoną kadrę barmańską Warszawy, jak i cieszyć się muzyką graną na żywo oraz niespotykanym wnętrzem, które zdobi majestatyczny żyrandol.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)