Filmawka x Gutek Film przedstawiają: „How to Have Sex"

22 listopada, o godz. 18:30 zapraszamy na przedpremierowy pokaz „How to Have Sex" – energetyczny koktajl filmu imprezowego i poruszający coming of age oraz intrygujący portret pokolenia Przed seansem Wiktor Małolepszy opowie więcej o debiucie 29-letniej Molly Manning Walker, a w trakcie spotkania po seansie Irena Kołtun poprowadzi dyskusję na temat Female i male gaze a przedstawienia seksualności młodych kobiet w kinie.

„How to Have Sex" w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to obok „Aftersun" i „Poprzedniego życia" jeden z najlepszych kobiecych reżyserskich debiutów ostatnich lat. To opowieść o trzech dziewczynach, które w oczekiwaniu na wyniki szkolnych egzaminów jadą na greckie „wakacje życia": bawią się do upadłego i zamierzają sprawić, by jedna z nich pozbyła się wreszcie dziewictwa. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Jednak ten słoneczny film o szalonym summer break niepostrzeżenie staje się opowieścią o pierwszych rozczarowaniach i inicjacji w mroczne strony dojrzewania. Manning Walker doskonale wykorzystuje female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości. W końcu girls just wanna have fun!

 

Film spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard. Na pierwszym planie w roli Tary błyszczy Mia McKenna-Bruce (serial „Wiedźmin", film „Perswazje"), która całkowicie zawłaszcza uwagę widza. „How to Have Sex" jest odważnym i empatycznym kinem, które ma szansę stać się przebojem i głosem pokolenia.

 

Prowadzący:

Irena Kołtun - redaktorka Filmawki, twórczyni bloga Blurby z celuloidu, swoje teksty publikowała na portalach Kinomisja i Final Girls. Jej zainteresowania oscylują wokół różnych obrazów kobiecości w kinematografii, kina gatunkowego i klasycznego.

Wiktor Małolepszy – skandynawista, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Autor artykułów naukowych o „Midsommar. W biały dzień" oraz „Scenach z życia małżeńskiego". Krytyk filmowy związany z portalem Filmawka. Wielbiciel kina Azji.

Lista seansów

Brak seansów w wybranym terminie