Fantastyczna kobieta | 4 października, godz. 19:00

Gutek Film oraz magazyn „Wysokie Obcasy” zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu, który był wydarzeniem tegorocznego Berlinale – „Fantastyczna kobieta” – w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wysokich Obcasów”.

Pokaz filmu odbędzie się 4 października (środa) o godz. 19:00 . 

Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi Krzysztof Kwiatkowski, dziennikarz „Wysokich Obcasów’. 

Gość specjalny: Anna Grodzka - Współzałożycielka Fundacji Trans-Fuzja i przewodnicząca Stowarzyszenia Społeczeństwo ‚Fair’

Plan wieczoru w kinie Muranów: 
19:00 - początek filmu 
ok. 20:45 - początek dyskusji 

ZNIŻKA: Osoby, które przyjdą na pokaz z nr 39 (951) „Wysokich Obcasów" (wydanie z 30 września), będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie.

Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozlosowane DVD z repertuaru Gutek Film.

 

Opis Filmu:

Orlando (Francisco Reyes) planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny (Daniela Vega). Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby.

Reżyser „Fantastycznej kobiety” wykazał się wyczuciem, obsadzając w głównej roli debiutantkę: zachwycająca Daniela Vega łączy na ekranie zmysłowość z siłą, a wrażliwość z uporem. Sebastián Lelio (twórca „Świętej rodziny”, „Roku tygrysa” czy „Glorii”) stworzył bohaterkę, która w pojedynkę – i w nienagannym makijażu – staje do walki z uprzedzeniami. Marina jest fantastyczną kobietą: nie daje się wpisać w żaden schemat i bezkompromisowo idzie pod prąd.

„Fantastyczna kobieta” była wydarzeniem tegorocznego Berlinale, gdzie przyniosła chilijskiemu reżyserowi Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)