"Ema" 8 września, godz. 20:00

Zapraszamy na specjalny, przedpremierowy pokaz magnetycznej „Emy" i spotkanie z Alicją Długołęcką, pedagożką i edukatorką seksualną. Rozmowę poprowadzi: dziennikarka, Weronika Wawrzkowicz, "Rozmawiam bo lubię".

Alicja Długołęcka - pedagożka, edukatorka seksualna, wykładowczyni na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką licznych książek i artykułów z zakresu edukacji psychoseksualnej m.in. monografii „Edukacja seksualna", „Zwykłej książki, o tym skąd się biorą dzieci", „Seks na Wysokich Obcasach". Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu „zdrowia seksualnego". Szczególnie bliskie są jej tematy związane z seksualnością kobiet i osób z różnymi niepełnosprawnościami- współpracuje z różnymi fundacjami i prowadzi projekty badawcze z tego zakresu.

Prowadzenie spotkania: dziennikarka, Weronika Wawrzkowicz, "Rozmawiam bo lubię".


Opis filmu:

Najlepszy film na upalne lato. Pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji „Ema” Pabla Larraína („Jackie” z Natalie Portman, Srebrny Niedźwiedź za „El Club”) to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych. Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie – dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem-choreografem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy – gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia. W nowym świecie Ema jeszcze mocniej zatraca się w seksualnym, agresywnym reggaetonie.

Film Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)