Bezmiar | 30 marca, godz. 20:00

30 marca zapraszamy na specjalny pokaz przedpremierowy filmu "Bezmiar" w reżyserii Emanuele Crialese z Penélope Cruz w roli głównej! Gościniami pokazu będą: Anna Tatarska - dziennikarka i prezenterka TV, specjalizująca się w filmie i kulturze oraz Sylwia Chutnik - pisarka, kulturoznawczyni i działaczka społeczna.

Miłość, namiętność, ból i rozczarowanie. Wszystkie one są udziałem bohaterów przepięknego „Bezmiaru" Emanuele Crialese. Osadzony w latach siedemdziesiątych film chwyta Rzym w momencie rozkwitu i dynamicznych zmian kulturalnych - ale rodzina głównym bohaterów jest w znacznie gorszym miejscu. Pięknie wyposażone nowe mieszkanie nie cieszy, gdy związek rodziców jest na skraju rozpadu. Na ich bolesne zmagania patrzą w milczeniu dorastające dzieci. Dla matki Clary (wspaniała Penelope Cruz) ich miłość jest antidotum na całe zło świata i ratunkiem przed niezrozumieniem w coraz bardziej napiętej relacji z mężem Felice. Szczególna więź łączy Clarę z najstarsza córką Adrianą, która marzy, by być chłopakiem.  Dla matki każde wcielenie ukochanego dziecka jest dobre i kochane - w ojcu pragnienia Adriany wywołują wściekłość. 

Po seansie dziennikarka filmowa Anna Tatarska i pisarka Sylwia Chutnik porozmawiają o zmieniającym się na przestrzeni dekad modelu związku, relacjach rodzicielskich i wizerunkach kobiet w kinie.

Lista seansów