Andrzej Chyra gościem pokazu filmu „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”

W sobotę 12 września zapraszamy na wyjątkowy pokaz z udziałem gości specjalnych – Andrzeja Chyry oraz... Romana Gutka. Filmowy Król Niedźwiedzi i Stary Niedźwiedź opowiedzą o filmie, przeczytają też fragmenty książki Dina Buzzatiego. Idealne popołudnie dla młodych i dorosłych widzów! Bądźcie z nami w kinie Muranów o 16:00! Spotkanie poprowadzi dziennikarka radiowa Agnieszka Obszańska.

Dawno, dawno temu, kiedy Sycylię zamieszkiwały dostojne niedźwiedzie… to klasyczny początek przewrotnej i intrygującej animowanej baśni o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy.

Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka w poszukiwaniu księcia. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. Czy te dwa światy da się ze sobą pogodzić? W krainie pełnej magicznych postaci, gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

W polskiej wersji językowej poza Andrzejem Chyrą w filmie usłyszymy także Romana Gutka.

Film miał swoją premierę w Cannes, został też zauważony na festiwalach w Sevilli i Annecy.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)