Ága + dyskusja o dobrym życiu | 31 stycznia, godz. 20:00

Instytut Dobrego Życia, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Kino Muranów zapraszają na specjalny pokaz filmu "Ága" Milko Lazarova połączony z dyskusją o dobrym życiu, życiu skupionym na "tu i teraz". Gośćmi wieczoru będą: Aga Kozak, Zuzanna Ziomecka, Roman Gutek i Lucyna Zembowicz. Spotkanie moderować będzie Kamila Kalińczak - naczelna Instytutu Dobrego Życia (Wysokie Obcasy). 

Goście wieczoru:

Aga Kozak – trenerka, coacherka i dziennikarka, nauczycielka medytacji. Na co dzień pisze o dobrym życiu dla Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów. Jest dyrektorką programową Instytutu Dobrego Życia i trenerką oddechową. Studiowała bioenergetykę lowenowską i tantrę. Uczy medytacji dynamicznych.

Zuzanna Ziomecka -  redaktorka, dziennikarka i certyfikowana nauczycielka MBSR, która realizuje projekty medialne w druku, internecie i telewizji od piętnastu lat. Zarówno w Wysokich Obcasach jak i w mindfulnes, świadomie koncentruje swój przekaz i wysiłki na wspieraniu odbiorców w gromadzeniu wiedzy oraz nabieraniu kompetencji szeroko rozumianych jako „bohaterskich".

Roman Gutek - od 40 lat zajmuje się upowszechnianiem kultury filmowej w Polsce. Twórca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty i dyrektor American Film Festival. Założyciel i współwłaściciel firmy Gutek Film, zajmującej się rozpowszechnianiem kina autorskiego, prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Prowadzi kino Muranów w Warszawie i Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Lucyna Zembowicz - prezeska Stowarzyszenia Slow Food Warszawa, filmoznawczyni, absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ, animatorka kultury.  Od dwóch lat prowadzi wraz z Romanem Gutkiem i Jakubem Gutkiem "Films for Food" - projekt, dzięki któremu polscy widzowie mogą zapoznać się z kulinarnymi filmami, głównie dokumentalnymi. Pokazy to nie tylko projekcje, ale szansa spotkania z pasjonatami kulinariów, szefami kuchni i specjalistami.

Kamila Kalińczak - dziennikarka radiowa i telewizyjna, lektorka; redaktorka naczelna Instytutu Dobrego Życia.

 

Opis filmu:

Ága to jeden z najbardziej niezwykłych filmów Berlinale 2018.
Intymna, ale skrywająca potężny ładunek emocji „Agá” jest opowieścią o losach Nanooka i Sedny, mieszkających samotnie w lodowej krainie gdzieś na północy Jakucji. Wieczorami, pod stertą futer, starzejąca się para opowiada sobie dawne mity, nieprzystające już do rzeczywistości, w której czyste niebo nad ich głowami przecinają samoloty, gdzie przetrzebiono zwierzęta. Nad szczęśliwą jesienią życia małżonków unosi się jednak bolesne wspomnienie tytułowej Ági - córki, która przed laty opuściła rodziców i odeszła do miasta. Co między nimi zaszło? Czy istnieje szansa na pojednanie rodziny? Lazarov w niebanalny sposób prowadzi widzów do końca pięknego mitu, którego nie ma już kto opowiadać. Poza nim czeka nas już tylko wielka pustka. W jej obliczu najcenniejszym skarbem okazuje się umiejętność mądrego współodczuwania.

 

Newsletter

(raz w tygodniu)