19 września: "The Square" + dyskusja we współpracy z SAR

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Gutek Film zapraszają na specjalny pokaz filmu "The Square", który odbędzie się 19 września (wtorek), o godz. 18:30.

Po pokazie odbędzie się dyskusja "O prowokacji i świętościach w marketingu i współczesnym świecie", którą poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz, dziennikarka Radia TOK FM.

Udział w dyskusji wezmą: 
Olga Korolec, Dyrektor Marketingu Grupy Onet-RASP Polska
Konrad Drozdowski, Dyrektor Generalny Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy 
Szymon Gutkowski, Prezes Zarządu SAR
Igor Janke, partner w firmie Bridge, prezes think-thanku Instytut Wolności
Maciej Ślusarek, adwokat, ekspert w dziedzinie ochrony własności intelektualnej oraz dóbr niematerialnych osób prawnych i fizycznych w firmie LSW

Bilety na pokaz w cenie 18 zł (normalny) i 16 zł (ulgowy). 

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR zostało założone w 1997 roku i zrzesza firmy, które zajmują się profesjonalną komunikacją marketingową. Grupę tę tworzy obecnie 99 podmiotów, a w jej skład wchodzą: agencje full service, domy mediowe, agencje brand design, interaktywne i event marketingowe. Misją Stowarzyszenia jest ułatwianie wymiany informacji i współpracy pomiędzy jego członkami, reprezentowanie ich interesów w otoczeniu zewnętrznym, a także wzmacnianie dialogu wszystkich uczestników branży komunikacji marketingowej w Polsce.

 

OPIS FILMU

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

"The Square" to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda ("Turysta"), z Elisabeth Moss (seriale "Opowieść podręcznej" i "Tajemnice Laketop"), Dominikiem Westem ("Dumni i wściekli") i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i śmiało się jury, w którym o nagrodach decydowali Pedro Almodóvar, Maren Ade, Paolo Sorrentino i Park Chan-wook. Östlund serią komicznych sytuacji sportretował współczesny świat, doprowadzając do czołowego zderzenia politycznej poprawności z tym, co w każdym z nas dzikie i zwierzęce. Oferując nieoczekiwany bonus w postaci jednej z najśmieszniejszych erotycznych scen roku – a może nawet wszech czasów – szwedzki reżyser stworzył jeden z najzabawniejszych filmów pokazanych i wyróżnionych główną nagrodą najważniejszego festiwalu filmowego na świecie.

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji The Square, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku, okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

"The Square" to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Tadeusz Sobolewski na łamach "Gazety Wyborczej" pisał, że ten wybitny film to kino nieludzko śmieszne i okrutnie autoironiczne.

Newsletter

(raz w tygodniu)