Złoty Nietoperz

Złoty Nietoperz, czyli Ôgon batto, to jeden z najstarszych superbohaterów występujących w popularnej kulturze. Stworzony w 1931 roku przez Takeo Nagamatsu, poprzedzał Batmana (1939) i Supermana (1938). Pierwotnie Złoty Nietoperz był postacią z teatru lalkowego (dosłownie z teatru kamishiba – teatr wycinanek z papieru). Później pojawiał się na kartach komiksów (manga), aby triumfalnie zadebiutować na ekranach kin 21 grudnia 1966.

Pewnej nocy doktor Akira Kazhaya obserwując gwiazdy, zauważa dziwny świecący obiekt zmierzający w kierunku Ziemi. Naukowiec próbuje ostrzec innych uczonych, ale nikt nie wierzy, że świecąca kula zapowiada coś złego. Tymczasem...kosmiczny zabójca Nazō, wraz ze swoją kosmiczną armią, chce wykorzystać ciało niebieskie, sprowadzając kataklizm na głowy Ziemian. Jedynym ratunkiem dla Japonii i Świata może okazać się zamaskowany mściciel; mistyczny Złoty nietoperz, mający super moce! Jednak czy Złoty przybędzie na czas? Gdzie naukowcy mają go szukać? I pytanie najważniejsze: czy superbohater pomoże w walce z kosmicznym zabójcą?

Niewiarygodne aktorstwo i równie wspaniałe efekty specjalne. Lasery, modele kosmicznych statków i dużo świecącego celofanu. To wszystko i dużo mniej w tej super produkcji kina klasy B.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)