Wilgotni kochankowie

Jeden z najbardziej uznanych tytułów Roman Porno, który znalazł się też w setce najważniejszych japońskich filmów XX wieku według prestiżowego magazynu filmowego Kinema Junpo.

Katsu, impulsywny buntownik, powraca do rodzinnego miasta, ukrywając się przed yakuzą. Choć mieszkańcy go rozpoznają, uparcie ukrywa swoją tożsamość i mroczną tajemnicę z przeszłości. Zaprzyjaźnia się jednak z właścicielką kina, w którym dostaje pracę i trójką jej niezbyt typowych znajomych. Swoim zachowaniem cała piątka rzuca wyzwanie społecznym normom.  Radykalne działania bohaterów kontrapunktuje surowy, melancholijny nadmorski pejzaż, na tle którego ich emocjonalne rozedrganie dodatkowo zyskuje na sile. 

Drapieżny, nie pozbawiony przemocy obraz frustracji, samotności i skomplikowanych erotycznych relacji, którego hipnotyzujące kadry na trwałe zapisały się w historii japońskiego kina. Nihilistyczna narracja i niepokojący portret anty-bohatera przywodza na myśl poetykę wczesnych filmów Nagisy Oshimy i innych wywrotowych twórców japońskiej nowej fali.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)