Walchensee Forever

W swojej dokumentalnej sadze rodzinnej „Walchensee Forever”, reżyserka Janna Ji Wonders wyrusza w podróż przez cztery pokolenia na przestrzeni ponad stu lat. (A właściwie pięć, jeśli liczyć pewne niemowlę). Odkrywa rodzinne tajemnice, prowadząc nas od rodzinnej kawiarni na brzegu bawarskiego jeziora Walchensee, do Meksyku i Kalifornii w „lato miłości”, do Indii, z powrotem do Europy, niemieckich poliamorycznych komun… Rozmawia ze swoją ponad stuletnią babką i rekonstruuje bolesne karty rodzinnej historii – jak dramatyczne losy swojej ciotki.

Ale nie jest to tylko film o rodzinie i jej tradycjach – film sam w sobie jest kontynuowaniem wieloletniej praktyki rodzinnej. Matka reżyserki także fotografowała od małego i kręciła filmy, zaraziwszy się tą pasją od ojca, skądinąd surowego człowieka, weterana II wojny światowej. („Za bardzo trzęsiesz kamerą”, instruuje córkę we fragmencie starego filmu wideo). „Walchensee Forever” staje się tym samym wielogłosową opowieścią zarówno żywych i zmarłych, wchodząc głębiej i głębiej w rodzinne archiwum fotograficzno-filmowe, ale też nieskończone listy, pamiętniki i nagrania muzyczne.

In her documentary family saga “Walchensee Forever”, director Janna Ji Wonders embarks on a voyage of discovery spanning four generations of women over a century. In order to uncover the secrets and her role in the generation chain, she leads us from the family café at the Bavarian Lake Walchensee via Mexico to San Francisco during the “Summer of Love”, to Indian ashrams, a German commune, and back again.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)