Szwedzki Stół Filmowy w Muranowie | seans online „Daleko od Reykjaviku” i spotkanie Live (Facebook)

Tym razem - już 10 grudnia - odwiedzimy Wasze domy razem z Kingą Kozaczka ze stowarzyszenia Szwedzki Stół Filmowy, promującego kulturę skandynawską w Polsce i zabierzemy Was w podróż po malowniczej Islandii. Punktem wyjścia do rozmowy będą filmy Grimura Hákonarsona: najnowsze „Daleko od Reykjaviku" oraz Wasze ulubione „Barany. Islandzka opowieść" (oba w dystrubucji Gutek Film). Porozmawiamy też szerzej o Islandii i skandynawskim kinie. Liczymy na Wasz aktywny udział w komentarzach!

Pierwszy z wymienionych tytułów niedawno mogliście oglądać w Muranowie, a teraz, jeszcze przed premierą na platformach VOD, pokażemy Wam film na naszym Vimeo Pro. Bilety na ten specjalny seans możecie kupić przez system na stronie internetowej. 

Dostęp do filmu będzie ważny przez 48 godzin od 19:00 w środę 9 grudnia - tak, byście mogli wybrać, czy obejrzycie film przed spotkaniem lub po nim.

Kupując bilet na seans online i biorąc udział w wydarzeniu, okazujecie wsparcie dla naszego kina. Ogromnie za to dziękujemy.

Po zakupie biletu w mailu zwrotnym dostaniecie wszystkie informacje techniczne.

Spotkanie Live z Kingą Kozaczka jest otwarte dla wszystkich i odbędzie się za pośrednictwem naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/KinoMuranow/?ref=page_internal

 

Opis filmu:

„Daleko od Reykjavíku”, nowy film twórcy kinowego przeboju „Barany. Islandzka opowieść”, ponownie rozgrywa się w zachwycających pejzażach Islandii. Ten ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem.

Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów doiła dłużej miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. Niczym islandzka Erin Brockovich, Inga rusza na wojnę z patologiczną korporacją i zastraszonymi sąsiadami, którzy wybierają milczenie. Samotne życie z dala od Reykjavíku wymaga odwagi, a zbuntowana kobieta wiele ryzykuje. Ale wychowana pośród surowej natury Inga odkrywa, że przez lata wyrzeźbiła ona także jej charakter. I że w lokalnej społeczności nie ma dla niej świętych krów.

„Daleko od Reykjavíku” Grímura Hákonarsona w północną melancholię nieoczekiwanie wplata komizm, a przemianę bohaterki subtelnie łączy ze zmianami w jej otoczeniu. Zima powoli przechodzi w zwiastującą nowe życie wiosnę, mrok ustępuje coraz dłuższym dniom, a w ich świetle staje się jasne, jaką należy obrać drogę. I że na tej drodze nie zawsze warto podążać za stadem.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)