Szron

Najnowszy film mistrza europejskiego kina z muzyką Pawła Mykietyna oraz świetną obsadą, na czele z Vanessą Paradis i Andrzejem Chyrą, miał swoją premierę na festiwalu w Cannes, gdzie spotkał się ze znakomitym przyjęciem.

Na projekcję osobiście zaprosi Roman Gutek, a wśród gości pojawią się litewscy aktorzy: Mantas Janciauskas i Lyja Maknaviciute oraz towarzyszący im na ekranie Andrzej Chyra oraz część ekipy filmowej.

 

Melancholijne, trzymające w napięciu kino drogi z mocnymi akcentami politycznymi opowiada historię dwójki młodych litewskich wolontariuszy, którzy z konwojem pomocy humanitarnej jadą z Litwy na Ukrainę. Po drodze ich plany ulegają zmianie. Przez Polskę i zachodnią Ukrainę wkraczają w śnieżne tereny Donbasu, wiedzeni ciekawością zbliżają się do linii frontu, by tam na własnej skórze poczuć niebezpieczeństwo wojny. Mocne, aktualne, rozdzierające kino o bezsensie wojny, o cierpiącej współczesności rozrywanej kolejnymi konfliktami, o mimowolnym pragnieniu zaglądania za kulisy wojennego show, który w rzeczywistości w niczym nie przypomina hollywoodzkiego kina batalistycznego i krzykliwych telewizyjnych newsów.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)