Splendid Isolation

Dwie kobiety na opustoszałej wyspie, świat po katastrofie. Anna i Hanna, uciekając przed nienazwanym niebezpieczeństwem, zatrzymują się w opuszczonym domu. Towarzyszy im jedynie dron, niczym wielki owad strzegący samotni. Choć schronienie ze szkła i betonu daje bohaterkom iluzję bezpieczeństwa, zagrożenie wciąż jest blisko. I ostatecznie ucieleśnia się w obcej, na wpół widmowej postaci.

Urszula Antoniak nie tyle opowiada historię, ile próbuje przedstawić relacje miłości i śmierci, tęsknoty i utraty, rzeczy nienamacalnych, a jednak stale, uporczywie obecnych. Dwie kobiety są nierozerwalnie związane, a jednocześnie całkiem osamotnione. Utkany z sugestywnych, choć surowych kadrów film odchodzi od zdarzeń, pozwalając widzowi zanurzyć się w niepokojących obrazach i ułożyć interpretację tej historii wedle własnych emocji. Pragnienie i umieranie to jego główni bohaterowie.

Karolina Kosińska / Nowe Horyzonty

Film miał swoją swiatową premierę na festiwalu w Rotterdamie, a polska premiera odbyła się na Nowych Horyzontach we Wrocławiu.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)