Splat!FilmFest - Drugi blok filmów krótkometrażowych

Blok filmów krótkometrażowych

Ostatnie pożegnanie, The last goodbye, reż. Tymoteusz Kutz, Polska 2021, 25 min.

obsada: Artur Dziurman, Aldona Jankowska, Dariusz Starczewski

Skonfliktowana rodzina pojawia się na kremacji Tomasza Grywczuka. Mężczyzna był najpopularniejszym w Polsce pisarzem powieści grozy. Po jego śmierci, w chwili przekroczenia zakładu pogrzebowego, w umysłach najbliższych pisarza rodzą się myśli jak wykorzystać postać zmarłego, by osiągnąć prywatne cele. Tajemniczy list zostawiony przez autora zdaje się chwilowo pojednać rodzinę, jednak wybuchowe radyjko sprawia, że familia ponownie staje się podzielona. Wszystkiemu – jak przedstawieniu – przygląda się najwierniejszy fan pisarza, którym okazuje się być właściciel domu pogrzebowego. Zbyt duże różnice i inne plany na wykorzystanie zwłok zmarłego sprawiają, że każdy wychodzi z kremacji z osobnym woreczkiem z prochami.

 

Bezsenny, Insomniac, reż. Michał Radziejewski, Polska 2021, 12 min.

obsada: Anna Grycewicz, Arkadiusz Detmer, Borys Bartłomiejczyk

Samochód Ewy gaśnie w środku lasu. Kobieta za wszelką cenę musi dotrzeć z synem do domu przed zmrokiem. Inaczej czeka ją duże niebezpieczeństwo.

 

Synthol, reż. Piotr Trojan, Polska 2020, 25 min.

obsada: Piotr Trojan, Iwona Bielska, Ewa Dałkowska,

Eryk prowadzi video bloga z przygotowań do udziału w debiutach kulturystycznych. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka Teresa, kobieta jego życia. Przed zawodami chłopak poznaje Monę. Na ich randce świat online zderza się z rzeczywistością. Nie jest to tak bolesne zderzenie jak udział Eryka w debiutach. To pełna humoru opowieść o wchodzeniu w dorosłość, próbie „odcięcia pępowiny” po trzydziestce. Historia budowana na kontrastach: starości i młodości, świata online z realnym, dokumentu i fikcji.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)