Sekret Madeleine Collins

Judith prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów.

Dwa różne światy, które Judith zbudowała na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach, powoli wymykają się spod kontroli. Ta misterna układanka, w której nawet na pytanie o imię nie ma prostej odpowiedzi, zaczyna się sypać. Ale Judith, nie zważając na nic, decyduje się dalej brnąć w tę niebezpieczną grę. Do czego jest w stanie się posunąć, żeby zachować dwa odrębne życia?

Po seansie 14.06 w ramach otwarcia Przeglądu Nowego Kina Francuskiego zapraszamy na spotkanie z reżyserem.

------

ANTOINE BARRAUD – biografia

Antoine Barraud wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy Monstre w 2004 roku. Następnie w 2005 roku zrealizował Déluge, a w roku 2007 Monstre Number Two. Wszystkie trzy filmy były pokazywane na wiodących francuskich i międzynarodowych festiwalach filmów krótkometrażowych. Później zrealizował kilka eksperymentalnych dokumentów o innych reżyserach, takich jak Kenneth Anger, Shūji Terayama i Kôji Wakamatsu.

Razem z Claire Doyon był współreżyserem filmu krótkometrażowego Son of a Gun z 2011 roku, równocześnie współprodukując średni metraż Madam Butterfly w reżyserii Tsaia Ming-Lianga, który był dystrybuowany na całym świecie.

W 2012 roku wyprodukował ostatni film Stephena Dwoskina Age is… oraz wyreżyserował swój pierwszy film pełnometrażowy pt. Les Gouffres z Natalie Boutefeu i Mathieu Amalrikiem w rolach głównych (produkcja Les Films du Bélier). Oba filmy miały swoją światową premierę w 2012 roku na Festiwalu Filmowym w Locarno.

W 2015 roku wyreżyserował swój drugi film pełnometrażowy Portrait of the Artist z Bertrandem Bonello, Pascalem Greggorym i Jeanne Balibar w rolach głównych. Film był prezentowany na Berlinale w 2015 roku. W tym samym roku przez swoją własną firmę producencką House on Fire wyprodukował również film The Ornithologist w reżyserii Portugalczyka João Pedro Rodriguesa (nagroda dla reżysera na festiwalu w Locarno w 2016 roku) oraz wspólnie z Tamara Films Cassandro, the Exotico! w reżyserii Marie Losier (selekcja ACID, Cannes 2018). 

Sekret Madeleine Collins to jego trzeci film pełnometrażowy.

Lista seansów

Czerwiec 2023

Wybierz datę seansu

piątek, 9 czerwca 2023

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Sekret Madeleine Collins
Tytuł oryginalny
Madeleine Collins
Gatunek
Dramat
Reżyseria
Antoine Barraud
Rok produkcji
2021
Czas trwania
102 min.
Język
francuski - napisy polskie
Obsada
Virginie Efira
Bruno Salomone
Quim Gutiérrez
Kraj produkcji
Francja
Belgia
Szwajcaria