Premiera książki | „MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa" | 4 października, godz.18:30

Wraz z partnerem premiery, kinem Muranów, zapraszamy na wieczór premierowy i spotkanie autorskie z okazji wydania książki „MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa".

W programie rozmowa z autorami wyboru obiektów i tekstu – Beatą Chomątowską, Grzegorzem Piątkiem i Katarzyną Uchowicz. Rozmowę poprowadzi Grzegorz Markowski. Przed spotkaniem i po nim będzie można kupić atlas i plakat MUR oraz pozostałe dostępne atlasy, dostać autograf, porozmawiać z autorami w kuluarach. Liczba miejsc ograniczona. Darmowe bilety będą do odbioru 7 dni przed wydarzeniem w kasie kina.

MUR – ósmy ilustrowany atlas warszawskiej architektury nakładem Centrum Architektury ukaże się m.in. dzięki wsparciu Czytelników i Czytelniczek na zrzutka.pl, a także dzięki partnerom wydania: kawiarni Dobra Materia i Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie.


O KSIĄŻCE:

„MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa" obejmuje obszar rozciągający się na północ od alei „Solidarności”, do torów kolejowych, czyli granicy z Żoliborzem. Atlas przedstawia 61 budynków, założeń i detali architektonicznych, pomników i rzeźb znajdujących się na tym terenie. Każdemu obiektowi towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy. Atlas zawiera także indeks osób i pracowni architektonicznych oraz bibliografię.

Informacje szczegółowe:

„MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa"
Koncepcja, projekt i skład: Magdalena Piwowar
Wybór i tekst: Beata Chomątowska, Grzegorz Piątek, Katarzyna Uchowicz
Rysunki: Kamila Doniec, Maciej Drążkiewicz, Mateusz Gryzło, Maria Łomiak
Redakcja: Małgorzata Mycielska, korekta: Urszula Drabińska
Konsultacja merytoryczna: Leszek Piskowski
Tłumaczenie: Zofia Sochańska, Bartek Kumor
Korekta angielska: Agnieszka Rasmus-Zgorzelska
Redaktorka prowadząca: Aleksandra Stępnikowska
Wydawca: Centrum Architektury, 2022
Format: 130x200 mm, oprawa twarda
ISBN: 978-83-961764-7-9
Cena okładkowa: 55 zł


Ilustrowane atlasy warszawskiej architektury wymyśliła graficzka Magdalena Piwowar. Wydajemy je od dziesięciu lat. Pierwszy był SAS, potem ŻOL, MOK, OCH, POW, PRA i ŚRÓD PN.

 

Fundacja Centrum Architektury to niezależna organizacja zajmująca się upowszechnianiem wiedzy o architekturze. Wydajemy książki, organizujemy wydarzenia, tworzymy audycje podkastowe.

www.centrumarchitektury.org

www.radioarchitektura.pl

https://www.instagram.com/centrumarchitektury/

https://www.facebook.com/centrumarchitektury

https://vimeo.com/centrumarchitektury

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)