Potwory nie istnieją i inne filmy krótkie

Zestaw prezentuje przegląd najciekawszych włoskich krótkich metraży ostatnich lat. Wśród tytułów znalazły się zarówno zaskakujące animacje, jak i poruszające filmy fabularne.

Dzięki połączeniu różnorodnych gatunków i stylistyk, zestaw może stanowić panoramę najnowszych filmów krótkometrażowych z Włoch. Potwory nie istnieją i Strollica to kolorowe animacje z morałem. Matylda i Tam, na górze to subtelne fabularne opowieści o dzieciach obdarzonych wyjątkową wrażliwością i pomysłowością. W aktorskim Krenku pojawiają się elementy animacji, które wprowadzają do szkolnego świata nieco fantastyki. W każdym z tych tytułów jest miejsce na dziecięcą wyobraźnię i mierzenie się z nowymi sytuacjami.


Potwory nie istnieją, Mostri non Esistono, reż. Ilaria Angelini, Luca Barberis Organista, Nicola Bernardi
Dwójka chłopców za karę spędza przerwę w klasie. Nie przepadają za sobą, więc w swoich zeszytach rysują coraz to groźniejsze potwory.


Matilde, reż. Vito Palmieri
Dla Matyldy codzienne funkcjonowanie nie jest łatwe: nie lubi nadmiaru bodźców i ma problemy ze skupieniem uwagi. Do czego przydadzą się dziewczynce skrupulatnie zbierane przez nią piłeczki tenisowe?


Krenk, reż. Tommaso Santi
Do klasy Gianniego dołącza nowy uczeń - Krenk. Chłopiec nie lubi kolegi i zazdrości mu ogromnej wiedzy, świetnej gry w piłkę i sympatii wszystkich jego znajomych...


Strollica, reż. Peter Marcias
W sąsiedztwie włoskiego miasteczka powstaje wiatrak. Mała Strollica próbuje dojść z nim do porozumienia i prosi, by przeniósł się nieco dalej.


Tam, na górze, Da Lassù, reż. Teresa Paoli
Dwójka dzieci deklaruje, że nie wierzy w superbohaterów. A co, jeśli same jednego spotkają podczas beztroskiej zabawy w sadzie, tuż przy ich domu?

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)