Pomidory i Wagner

To opowieść o zwykłej społeczności wiejskiej, w której wszystko zaczyna działać w nowy, niezwykły sposób. Za sprawą ekologicznych pomidorów 33 mieszkańców malutkiej greckiej wioski kompletnie zmienia swoje życie.

Otoczona górami równina Tesalii przez wieki zapewniała żywność greckim rolnikom - lecz ostatnio region ten został dotknięty przez kryzys gospodarczy. Pośrodku równiny leży Elias, wioska rolnicza, licząca 33 mieszkańców, bez sklepów, bez szkoły. W tym miejscu rolnik Christos postanowił przestawić swoje gospodarstwo na ekologiczną uprawę pomidorów. Na tyłach domu jego kuzyna, Alexandrosa, pomidory te są następnie pasteryzowane, przerabiane na puree i pakowane ręcznie przez wiejskie kobiety. Wkrótce małe słoiki trafiają na półki sklepów ekologicznych na całym świecie.

Jakby tego było mało, Alexandros wpada na pomysł, aby grać muzykę Wagnera na polach z pomidorami. Wykorzystuje również lokalne legendy, by sprzedawać swoje produkty i przekonuje ludzi z odległych zakątków świata do odwiedzenia wioski Elias i w jaki sposób promuje ją na naprawdę dużą skalę. Film pokazuje co dzieje się, gdy biznes się rozwija, a maleńka wioska otwiera się na świat.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)