Pokaz online „Arab Blues” + spotkanie

Kino Muranów zaprasza na kolejne wydarzenie online. Tym razem punktem wyjścia do rozmowy będzie słoneczna komedia „Arab Blues” w reżyserii Manele Labidi, z Golshifteh Farahani w roli głównej.

Już 17. grudnia o 20:15 na naszej stronie na Facebooku Aga Kozak porozmawia z psychologiem Armenem Mekhayanem o tym jak to jest przekraczać granice kulturowe w terapii. Czy w różnych krajach ludzie mają różne problemy, czy są to tylko „nakładki” na uniwersalia?

„Arab Blues” to jeden z najpopularniejszych tytułów w naszym repertuarze kinowym w ostatnich miesiącach. Jeszcze przed premierą na platformach VOD pokażemy Wam film za pośrednictwem konta Vimeo Pro. Bilety na seans online można kupić przez naszą stronę internetową. Dostęp do filmu będzie możliwy od 16.12 od 19:00 aż do 18.12 do 19:00 -  tak, byście mogli wybrać, czy obejrzycie „Arab Blues” przed spotkaniem, czy po nim.

Kupując bilet na seans online i biorąc udział w wydarzeniu, okazujecie wsparcie dla naszego kina. Ogromnie za to dziękujemy.

Po zakupie biletu w mailu zwrotnym dostaniecie wszystkie informacje techniczne.

Spotkanie Live z Agą Kozak i Armenem Mekhayanem jest otwarte dla wszystkich i odbędzie się za pośrednictwem naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/KinoMuranow/?ref=page_internal

 

Goście:

Aga Kozak - dziennikarka, ekspertka w zakresie wellbeing. Oprócz tego, że pisze (m.in. do Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów i Gazety.pl) jest coacherką, trenerką rozwoju osobistego, nauczycielką oddychania, mentorką.Ekspertka w zakresie wellbeing. Studiowała lowenowską psychoterapię przez ciało, terapię oddechem, pracę z energią i tantrę. Była Dyrektorka Programowa współwymyślonego przez nią Instytutu Dobrego Życia. Stworzyła ogólnopolski projekt konferencji Kobiety wiedzą, co robią. Aktualnie jest dyrektorką programową Festiwalu Kręgi. Jest stałą ekspertką m.in. Dzień Dobry TVN w zakresie wellbeing. Jest specjalistką od pogłębionych wywiadów: w swojej karierze rozmawiała m.in. z Brene Brown, Stingiem, Gisele Bundchen czy z Anthonym Bourdainem.

Armen Mekhakyan - psycholog, psychoterapeuta, mediator sądowy i strateg biznesowy. Jest absolwentem Gyumri State Pedagogical Institute, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie jest doktorantem na Wydziale Nauki o Zdrowiu. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Behawioralnej. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim kwestiami wspierania procesów adaptacyjnych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W latach 2013-2018 współtworzył fundację Evoluo. Od 2014 r. wraz z Tomaszem Raczkiem realizuję projekt promujący zdrowie psychiczne na antenie TOK FM oraz dla Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Opis filmu:

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia „Arab Blues” przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień, które debiutująca reżyserka Manele Labidi ze swadą rozbraja humorem.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)