Pokaz filmu "Ekstaza" ze współczesną aranżacją muzyczną w wykonaniu czesko-polskiego duetu muzycznego

Pokaz kultowego filmu z autorskim akompaniamentem czesko-polskiego duetu muzycznego.

Ekstaza (1932, Gustav Machatý) - najbardziej popularny na świecie czeski film okresu międzywojennego. Ekstaza zyskała reputację filmu skandalizującego, prowokującego jawną erotyką - dziewiętnastoletnia Hedy Kiesler, znana później w Hollywood jako Hedy Lamarr, pojawiła się na ekranie nago. Film jest powszechnie doceniany za swoje wysokie walory artystyczne.

Jiří Trtík - czeski kompozytor, dyrygent i pedagog, laureat nagrody OSA dla najbardziej utytułowanego czeskiego kompozytora muzyki klasycznej za granicą (2021). Jiří studiował kompozycję i dyrygenturę na Praskim Konserwatorium oraz na American Cleveland Institute of Music. Jego kompozycje były wykonywane w Czechach, Słowacji, Niemczech, Łotwie, Japonii, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Skomponował także szereg utworów dla światowych wykonawców i zespołów. Jest założycielem STRO.MY Ensemble (www.stro.my), zespołu, który wykonuje muzykę młodych autorów i współpracuje z twórcami reprezentującymi różne dyscypliny artystyczne. (www.jiritrtik.com).

Piotr Kaliński - trójmiejski muzyk, kompozytor i producent muzyczny. Członek zespołów Hinode Tapes, Hatti Vatti i Nanook of the North. Działa na pograniczu ambientu, neoklasyki i niebanalnej elektroniki. Autor muzyki do filmów "Slow Light" i "Now Listen" w reżyserii K. Kijek / P. Adamski. Koncertuje i wydaje płyty na całym świecie - od USA, przez całą Europę, aż po Japonię. Związany z niemiecką wytwórnia Denovali Records, belgijskim R&S Records i polskim Instant Classic.

Lista seansów

Maj 2023

Wybierz datę seansu

środa, 31 maja 2023

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Pokaz filmu "Ekstaza" ze współczesną aranżacją muzyczną w wykonaniu czesko-polskiego duetu muzycznego
Tytuł oryginalny
Ekstase
Gatunek
Seans z muzyką na żywo
Reżyseria
Gustav Machatý
Rok produkcji
1933
Czas trwania
ok 95 min.
Język
bez dialogów
Obsada
Hedy Lamarr, Zvonimir Rogoz, Aribert Mog
Kraj produkcji
Czechosłowacja
Austria