Pionierzy kina niemego - zestaw filmów krótkich

Czas na wyprawę do początków kina! W zestawie filmów niemych czeka nas spotkanie z trzema twórcami klasyki filmu: Charliem Chaplinem, Georgesem Mélièsem i Busterem Keatonem.

Pokaz z muzyką na żywo w wykonaniu Entchanted Hunters.

Budowanie domu czy przeprowadzka do nowego miejsca to zupełnie codzienne wydarzenia, które filmowali już pierwsi twórcy kina. Charlie Chaplin (Imigrant) i Buster Keaton (Jeden tydzień) pokażą Wam zwykłe historie pełne zabawnych sytuacji, w których główni bohaterowie mogą liczyć na wzajemne wsparcie. W zestawie nie zabraknie też odrobiny magii! Do świata czarodziejskich przemian przeniesiemy się dzięki Georgesowi Mélièsowi (Poczwarka i złoty motyl). Dla najmłodszych widzów może to być niepowtarzalna okazja, by na dużym ekranie obejrzeć nieme filmy sprzed stu lat!

 
Imigrant, The Immigrant, reż. Charlie Chaplin

Przeprowadzka do nowego kraju to nie taka prosta sprawa. Kiedy Charlie trafia do Stanów Zjednoczonych, od razu wpada w tarapaty, a swoje zabawne perypetie przeżywa z nową towarzyszką – Edną.

 

Poczwarka i złoty motyl, La Chrysalide et le papillon d'or, reż. Georges Méliès

Co może wyłonić się z kokonu? Dzięki grze na flecie pomysłowy magik sprawia, że obok niego pojawia się wielka gąsienica, która następnie zmienia się w pięknego motyla.

 

Jeden tydzień, One Week, reż. Buster Keaton, Edward F. Cline

Szczęśliwa para nowożeńców marzy o własnym kącie. Kiedy dostaje instrukcję do samodzielnego zbudowania prostego domu w jeden tydzień, od razu zabiera się do pracy. Niestety, nie jest to łatwe zadanie…

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)