Olli Maki. Najszczęśliwszy dzień jego życia

Oparta na autentycznych wydarzeniach, obsypana nagrodami fińska love story. Główna nagroda sekcji Un Certain Regard w Cannes w 2016 roku, a także Europejska Nagroda Filmowa dla europejskiego odkrycia roku. 

1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować? 

„Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia” to subtelny portret człowieka, który znalazł się w centrum medialnego huraganu, z niezwykłą dbałością oddający charakter lar 60. To mieszanka melancholii i typowo fińskiego humoru.

PRASA o FILMIE

Jest w nim ciepło, naturalna, nie sztuczna słodycz, trochę melancholii i dużo dyskretnego poczucia humoru – zwłaszcza w satyrycznym ukazywaniu oprawy sportowego spektaklu. (...) Jej przesłanie jest jednak ponadczasowe i daje się streścić w kilku słowach: All you need is love.
Co Jest Grane 24

Mamy do czynienia z wizualnym arcydziełem. To niezwykle klimatyczny, pełen uroku film, który zachwyci każdego estetę. (...) Nie pamiętam, kiedy po raz ostatni postać z filmu wzbudzała u mnie aż tak pozytywne emocje. Olli Mäki to – mimo swojego niskiego wzrostu – naprawdę wielki człowiek. Być może nie został bohaterem narodowym, ale chyba zyskał coś ważniejszego.
Onet Film

Jest cierpliwym, szalenie inteligentnym love story, które w ogóle ucieka od tendencyjnego podejście do tematu miłości w kinie i pięknie łączy refleksje o wyborach, presji i ma na opowiadanie o tym dużo pomysłów -prawdziwy lewy sierpowy/sercowy.
FDB.pl

Testosteronowy show z potem, krwią i ringiem w roli głównej skręca w stronę pełnego humanizmu i humoru studium charakteru. W historię sportowca, który sukces w życiu prywatnym przedkłada nad ten w zawodowym. Miłe zaskoczenie.
Newsweek

Przepięknie sfotografowany film o wielkim uroku. Ciepła, subtelnie opowiedziana, a do tego autentyczna historia, która wprawia w dobry nastrój.
Los Angeles Times 

Liryczny dramat o niewinnych przyjemnościach.
Time Out

Efektem zgrabnego pojedynku pomiędzy sportowym rywalem, trenerem i ukochaną jest emocjonalny cios prosto w serce.
Sight & Sound

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)