Niedźwiedzia opowieść i inne filmy krótkie

Każdy z nas ma swoją historię do opowiedzenia. Wielu ma również marzenia. Warto ruszyć się z miejsca i zadziałać! Zobaczcie, jak to robią bohaterowie tego zestawu.

Wsłuchajcie się w poruszającą opowieść pewnego niedźwiedzia. Zobaczcie, jak życie pana Hublota zmieniło się dzięki niezwykłemu przyjacielowi. Z kolei pani kioskarka wreszcie ruszy z miejsca i spełni swoje wielkie marzenie! A czy wyczarowana bańka uchroni Ruperta przed zranieniem? Obejrzyjcie też jak Henryk - chłopiec z holenderskiej - wsi postanowił zarobić na łyżwy i dowiedzcie się, czy faktycznie zimowy duch istnieje?

Niedźwiedzia opowieść, reż. Gabriel Osorio - Wzruszająca, nagrodzona w 2016 roku Oscarem animacja o tęsknocie za najbliższymi. Niedźwiedzi kataryniarz opowiada historię swojej rozdzielonej przez okrutnych cyrkowców rodziny. „Niedźwiedzia opowieść” to historia, którą można czytać na kilku poziomach – także jako metaforę trudnej historii najnowszej Chile.

Pan Hublot, reż. Alexandre Espigares, Laurent Witz - Animowany film w 2014 roku nagrodzony Oscarem. W zmechanizowanym świecie, w którym mieszka Pan Hublot kwiaty są metalowe, a nad nimi fruwają pszczoły ze śrubek. Bohater ma alergię na nieporządek – wszystko w jego zautomatyzowanym domu musi znajdować się na swoim miejscu. Pewnego dnia na ulicy dostrzega opuszczonego mechanicznego psa.

Kiosk, reż. Anete Melece - Podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Czy aby na pewno? Sprzedawczyni w kiosku nigdy nie wystawiła nosa za próg swojego królestwa gazet, słodyczy i zabawek, lecz skrycie wzdycha do kolorowej widokówki znad morza. Psotny los sam pchnie ją ku jej marzeniu. Barwna i zabawna animacja, w której to, co z pozoru groźne, dobrze się kończy.

Chłopiec w bańce, reż. Kealan O’Rourke - Rupert zakochuje się w Jill, ale jest zbyt nieśmiały, żeby powiedzieć jej o swoich uczuciach. Kiedy odważa się zrobić to w walentynki, okazuje się, że Jill odwzajemnia jego miłość. Ale nie na długo – wkrótce rzuca go dla innego chłopca. Rupert ma złamane serce. Żeby się ochronić, za pomocą zaklęcia tworzy wokół siebie bańkę. Teraz nikt i nic nie może go zranić. Ale też nikt i nic nie może do niego dotrzeć. Jest tylko jedno „ale” – bańka znika pod wpływem prawdziwej miłości.

Zimowy duch, reż. Jaana Wahlforss - Henryk mieszka w małym miasteczku. Jest zima i największą atrakcją dla dzieci jest jeżdżenie na łyżwach po zamarzniętym jeziorze. Mama Henryka jest bardzo biedna i nie stać jej, by kupić mu łyżwy. Na szczęście chłopiec dostaje pracę jako pomocnik w gospodarstwie u rodziców Ani. Niestety, Ania jest bardzo podejrzliwa wobec niego. Na farmie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Czy Henryk poradzi sobie z niesłusznymi oskarżeniami? Czy uda mu się spełnić swoje marzenie?

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)