Niebo, ziemia i człowiek

Filmowa próba uchwycenia niezwykłego piękna marokańskiego pustynnego i wietrznego krajobrazu oraz żyjącego w tej niezwykłej przestrzeni koczowniczego ludu Aït Seghrouchen. Poznajemy historię Ahmeda, Yussefa, Lancena i Indira. To Berberowie – ludzie z marokańskich pustyń, żyjący pośród wielkich, pustych i bezbrzeżnych przestrzeni. Śledzimy ich codzienne życie w namiotach, pracę przy hodowli zwierząt. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, a w tradycyjny cykl życia i przyrody powoli, ale skutecznie, wkrada się nowoczesność.

Mężczyźni strzegą masztów radiowych, cieszą się z udogodnień, jakie przynoszą telefony komórkowe, telewizja, internet czy prąd. Rodziny nadal hodują kozy i sprzedają je na targu, a dzieci posłusznie wypełniają wolę starszego rodzeństwa. Na festiwalu berberyjska społeczność całą noc tańczy, poszukując duchów, ale część młodych myśli o czymś więcej i decyduje się na wyjazd do innego miasta. Film stara się oddać niesamowitą atmosferę marokańskiej pustyni i istniejącego tam nadal tradycyjnego stylu życia, w który wpisuje się nowoczesność.

 

This atmospheric documentary film depicts in alternate episodes how it is to live in the Moroccan desert. “Le Ciel, la Terre et L'Homme“ conveys impressions of the perpetually windswept Moroccan landscape, as well as of the people living there. We encounter Ahmed, Yussef, Lahcen, and Idir, follow their stories and witness their daily lives, their desires and their sense of belonging.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)