Nasze miejsce

Sue nie wie, o czym marzy, a w rodzinnym mieście nie czuje się u siebie. Chce rzucić wszystko i wyjechać na stypendium do Finlandii. Instruktaż do rozmowy kwalifikacyjnej i porady w sprawie pakowania walizki łatwo znaleźć w sieci - na liście rzeczy do zrobienia przed wyjazdem trudno jednak umieścić konfrontację z własną przeszłością i emocje związane z pozostawieniem w kraju najlepszej przyjaciółki.

Kreślona kolorowym długopisem historia niebagatelnych wyborów to subtelny portret przyjaźni dwóch dziewczyn u progu dorosłości. Format opowieści o dorastaniu to jednak dla reżysera pretekst do rozważań o poszukiwaniu tożsamości w globalnym świecie, pełen uroku esej o trwałych i ulotnych międzyludzkich relacjach - a także o byciu dziewczyną i wszystkich dziewczyńskich problemach współczesności. Dwie tajlandzkie nastolatki błądzące po ulicach prowincjonalnego miasta uosabiają flaneuryzm XXI wieku - migające w tle światła galerii handlowych, pstrokacizna miejskich bazarów, schowane w półcieniu deptaki to miejsca zarazem dalekie i doskonale znajome widzom z całego świata.

W rolach głównych wystąpiły członkinie supergrupy muzycznej BNK48 - utalentowane, charyzmatyczne wokalistki udowadniają, że oprócz popowej stylistyki potrafią też operować półcieniem i pełną głębi melancholią.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)