Nastoletni Zombie

Szalona Pani naukowiec zaszywszy się na odludnej wyspie prowadzi serię patologicznych eksperymentów. Za pomocą chemicznej mieszanki gazów tworzy bezwolne swoim rozkazom zombie. Wieść o jej sukcesach docierają dziwnymi kanałami za żelazną kurtynę. Wkrótce do drzwi pani naukowiec zaczynają pukać agenci KGB. Rosjanie chcą kupić sekretną formułę i stworzyć własną armię zombiaków.

Tym sposobem Kreml chce zwyciężyć odwiecznego wroga; amerykańskich kapitalistów. Na szczęście na drodze agentom KGB i żywym trupom stają rodzimi nastolatkowie. Wychowani na muzyce rockowej, wykarmieni przez fasfoody i nabuzowani hormonami młodzi stanowić będą nie lada przeciwników. Kto wygra w tej śmiercionośnej rywalizacji? Czy nastolatki poddadzą się eksperymentom i sami staną się zombie na usługach sowietów? Czy zasłużona kara dosięgnie jednak siły zła?

Film faktycznie zrealizowano w 1957 roku, ale twórcom trudno było znaleźć chętnego dystrybutora. W związku z czym "Nastoletni zombie" przeleżały na półce kolejne dwa lata. Ciekawe dlaczego?

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)