Lunarny Nowy Rok z kinem Azji

Rok Ognistego Koguta powoli dobiega końca. 16 lutego zgodnie z lunarnym kalendarzem rozpoczyna się rok Ziemnego Psa. W przeddzień tego święta Pięć Smaków zgodnie z tradycją zaprasza na wyjątkowy filmowy wieczór.

W programie znajdą się dwa tytuły wyjątkowo ciepło przyjęte przez festiwalową publiczność. Choć pochodzą z dwóch bardzo różnych obszarów kulturowych, łączy je refleksja nad przeszłością i szybko zmieniającą się rzeczywistością Azji, nad rolą tradycji we współczesnym świecie i odkrywaniu historii na nowo. "Rzeka czasu" Yanga Chao oraz "Miód dla dakini" Dechen Roder będą okazją do noworocznego namysłu nad przemijającymi chwilami, a zarazem niezwykłą podróżą przez urzekająco piękne scenerie Chin i Bhutanu.

W przerwie między projekcjami zaprosimy na noworoczny poczęstunek.

Program:

19:30 "Rzeka czasu", reż. Yang Chao

21:30 Noworoczny toast

21:50 "Miód dla dakini", reż. Dechen Roder

Bilety w cenie 39 zł.

 

Rzeka czasu / Chang jiang tu / Crosscurrent

reż. Yang Chao, Chiny 2016, 116 min.

Statek płynący w górę rzeki Jangcy, industrialne pejzaże i obezwładniająca dzika przyroda. Egzystencjalna podróż głównego bohatera staje się medytacją nad historią kraju, zamkniętą w olśniewających zdjęciach Marka Lee, nagrodzonego za nie Srebrnym Niedźwiedziem Berlinale. Jeden z najbardziej rozchwytywanych seansów 11. Pięciu Smaków.

 

Miód dla dakini / Munmo Tashi Khyidron / Honeygiver Among the Dogs

reż. Dechen Roder, Bhutan 2016, 132 min.

Śledztwo w sprawie zaginionej mniszki z ukrytego w lasach klasztoru, ospały policjant i tajemnicza kobieta, która zdaje się wiedzieć więcej niż inni. Niezwykłe połączenie kryminału noir i filozoficznej przypowieści, w której buddyjskie legendy stają się komentarzem dla bardzo współczesnej, wciągającej historii. Przedpremierowy pokaz ambitnej niezależnej produkcji z jednego z najbardziej tajemniczych krajów Azji.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)