Lunarny Nowy Rok 2020

Świętujemy Lunarny Nowy Rok z azjatyckim kinem! W lunarnej tradycji kalendarzowej rok Ziemnej Świni dobiega powoli końca. Patronem kolejnych miesięcy będzie Metalowy Szczur. W ostatni weekend stycznia w całej Azji będzie trwać z tej okazji noworoczne świętowanie - Pięć Smaków oczywiście zaprasza do celebracji tego wydarzenia w kinie.

26 stycznia zapraszamy do Kina Muranów na wieczór z dwoma szczególnymi filmami: pokazywanym przedpremierowo "Smakiem pho" w reżyserii Mariko Bobrik oraz laureatem Grand Prix ostatniej edycji festiwalu, "Balonem" w reżyserii Pemy Tsedena.

Obydwa tytuły zostały szczególnie ciepło przyjęte przez festiwalową publiczność. "Smak pho" to pierwszy w polskim kinie portret mieszkającej w Warszawie społeczności wietnamskiej, a zarazem uniwersalna, wzruszająca opowieść o mierzącej się z wyzwaniami małej rodzinie. "Balon" jest z kolei pięknie sfotografowaną, słodkogorzką historią z życia mieszkańców Wyżyny Tybetańskiej, uchwyconą wnikliwym okiem jednego z najbardziej wyjątkowych reżyserów pochodzących z tego regionu.

Program wieczoru:

Niedziela, 26.01

19:00 Smak pho, The Taste of Pho reż. Mariko Bobrik, Polska, Niemcy 2019, 85 min.

20:30 poczęstunek przygotowany przez restaurację Pho2 i noworoczny toast lampką wina Choya

21:15 Balon, Qi qiu, reż. Pema Tseden, Chiny 2019, 102 min.

Bilety: 50 zł, do kupienia on-line i w kasie Kina Muranów.

 

 

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)