Lunarny Nowy Rok

Rok sympatycznego Ziemnego Psa powoli dobiega końca. 5 lutego zgodnie z lunarnym kalendarzem rozpoczyna się nowy Ziemny którego symbolem w niektórych krajach jest Świnia, a w innych Dzik. W dniu rozpoczęcia tego święta Pięć Smaków, zgodnie z tradycją, zaprasza na wyjątkowy filmowy wieczór. W programie znajdzie się zwycięzca 12. edycji Pięciu Smaków - "Umrzesz jutro" Nawapola Thamrongarttanarita oraz wietnamski przebój festiwalu - "Song Lang" Leona Le.

[Please scroll down for English]

Oba tytuły zostały wyjątkowo ciepło przyjęte przez festiwalową publiczność. "Song Lang" to przepięknie zrealizowana opowieść o zderzeniu sztuki z życiem, dziejąca się w Sajgonie lat 80. "Umrzesz jutro" ("Die Tomorrow") to esej filmowy, studium obserwacji nad codziennością i jej niekiedy nagłym końcem, podany w nienachalny i ujmujący sposób. Zapraszamy na wieczór, który będzie okazją do wspólnej celebracji chwili i namysłu nad nieuchronnymi zmianami w nadchodzącym roku.

Program:

20:00 "Song Lang", reż. Leon Le

21:30 poczęstunek przygotowany przez Pho2 i Azjatkę

22:00 "Die Tomorrow", reż. Nawapol Thamrongarttanarit

Bilety w cenie 45 zł


Song Lang, reż. Leon Le, Wietnam 2018, 90 min.

"Song Lang" to opowieść zakorzeniona w tradycyjnej kulturze wietnamskiej, ale równocześnie bardzo współczesna i aktualna. Pełna fatalizmu opowieść nawiązuje do klasycznej struktury narracyjnej obecnej w tekstach tradycyjnej opery wietnamskiej - cai luong. Debiut Leona Le dzieje się w Sajgonie lat 80., gdzie życie małomównego i skrytego Dunga - drobnego przestępcy - pewnego dnia zmieni się, dzięki spotkaniu z Linh Phungiem - głównym aktorem w trupie teatralnej. Pomimo początkowej wrogości, dwójka bohaterów zrozumie, że łączy ich szczególna więź.


Umrzesz jutro, Die Tomorrow, reż. Nawapol Thamrongratanarrit, Tajlandia 2017, 75 min.

Thamrongrattanarit tworzy esej o śmierci daleki od patosu i nadmiernej dramatyzacji, niemal niepostrzeżenie dotykając najgłębszych emocji. Sześć fabularnych epizodów łączy z fragmentami dokumentalnymi, okraszając całość garścią statystycznych informacji: sucha, ogólna wiedza spotyka się dzięki temu z tym, co najbardziej intymne i jednostkowe. Wśród bohaterów filmu są millenialsi, młodzi dorośli i ponad stuletni mężczyzna: równie bezbronni wobec ironii śmierci, równie prozaicznie przeżywający ostatnie chwile życia.

Grand Prix 12. Azjatyckiego Festiwalu Fimowego Pięć Smaków

 

ENGLISH

5 February 2019, 8 -11 pm
Muranów Cinema, Andersa 5 Street, Warsaw

Program:

20:00 "Song Lang", dir. Leon Le

21:30 break with Asian Food: Pho2 and Azjatka

22:00 "Die Tomorrow", dir. Nawapol Thamrongarttanarit


Song Lang, dir. Leon Le, Vietnam 2018, 90 min.

Die Tomorrow, dir. Nawapol Thamrongratanarrit, Thailand 2017, 75 min.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)