Łódeczka, która chciała fruwać - zestaw filmów krótkich

Gdzie prowadzi nas ciekawość, pragnienia i marzenia? Czasem w bardzo nieoczywiste miejsca, pełne magii i niezwykłych mocy. Przekonają się o tym bohaterowie naszych animacji – chłopiec, który goni ptaka, łódeczka, która marzy, żeby fruwać, żaba, która musi wszystko wiedzieć i dwie siostry, które odkrywają tajemniczy, kryjący się obok nich świat.

Rozwińcie skrzydła razem z naszymi bohaterami i przekonajcie się, że nie ma rzeczy niemożliwych dla tych, którzy ich naprawdę chcą. Ciekawość i odkrywanie świata potrafią zaprowadzić nas w miejsca, których nikt by nam nie pokazał. Warto podążać za wewnętrznym głosem, marzyć i zadawać pytania!

„Łódeczka, która chciała fruwać” to zestaw czterech pełnych uroku animacji wykonanych różnymi technikami, poruszających istotne tematy - również z punktu widzenia towarzyszących dzieciom dorosłych – więzi rodzinne, zaufanie czy wytrwałość w dążeniu do celu.

 

"Dżem"

Marmalade, reż. Ekaterina Filippova, Bułgaria 2020, 6 min.

Jest upalne lato. Dziewczynka cieszy się ogromną porcją lodów. Ale ktoś jeszcze ma na nie wielką ochotę… Skradzione przez ptaka lody postanawia za wszelką cenę odzyskać przyjaciel dziewczynki. Czasem, kiedy chcesz zostać bohaterem, musisz po prostu nauczyć się latać…

Czy wiesz, że

Ta animacja została zrealizowana bardzo ciekawą techniką – ręcznym haftem. Choć trwa zaledwie 6 minut, składa się z 3500 haftów, które Radostina Neykova wykonywała przez ponad rok.

 

"Łódeczka, która chciała fruwać"

W pewnej fabryce przychodzą na świat wyjątkowe zabawki. Zadaniem dzielnego pilota jest dostarczenie ich do zabawkowego przedszkola, gdzie łódeczki uczą się pływać, a samolociki latać. Ale co to? Jedna łódeczka gdzieś się zapodziała. Schowała się w samolocie pilota, bo boi się pływać… Ona woli latać! Na własną odpowiedzialność pilot podejmuje się nauczenia łódeczki latania. Struga jej małe skrzydełka. Początkowo nauka idzie opornie, dlatego na wszelki wypadek pilot postanawia nauczyć ją też pływania. Wkrótce mała łódeczka zamienia się w dorosłą łódkę…

„Łódeczka, która chciała fruwać” to wyjątkowa animacja o tym, że można podążać za swoimi marzeniami, jednocześnie nie zaprzeczając swojej naturze.

 

"Mała, szerokoustna żaba"

The Little Wide-Mouthed Frog, reż. Celia Tocco, Francja, Belgia 2019, 8 min.

Na bagnie żyje sobie żaba znudzona jedzeniem much i komarów. Ciekawe, co jedzą inne zwierzęta! Żaba postanawia to sprawdzić, rozmawiając z każdym napotkanym w lesie zwierzątkiem – od kreta po jelenia. Aż w końcu trafia na wielkiego węża, którego ulubionym przysmakiem są szerokoustne żaby…

Na pierwszy rzut oka „Mała, szerokoustna żaba” to zabawna animacja o tym, że ciekawość czasem prowadzi trochę za daleko. Puenta jednak może zaskoczyć.

Czy wiesz, że

Ta animacja jest nowym – francuskim ujęciem tradycyjnej amerykańskiej bajki pod tym samym tytułem.

 

"Stara matka Śnieżyca"

Dame Saisons, reż. Celia Tocco, Francja, Francja, Belgia, Szwajcaria 2020, 31 min.

Calineczka i Fingerita mieszkają z matką na skraju lasu. Calineczka, złośliwa i nadąsana nastolatka, nie jest tak pomocna jak jej młodsza siostra Fingerita, która bardzo chce odciążyć bezustannie pracującą mamę. Pewnej nocy ich mama doznaje kontuzji i nie może już nosić drewna w lasu. Kiedy malutka Fingerita udaje się po drewno, pewien szczur zabiera jej czapkę i czmycha do starej studni. Fingerita, schodząc do niej, odkrywa zupełnie nieznany świat, w którym można się poruszać między porami roku, a śnieg pada, kiedy trzepie się kołdrę…

„Stara matka Śnieżyca” to czarująca animacja o drodze do samodzielności, a także wielkiej mocy więzi rodzinnych. 

Czy wiesz, że

Ta animacja nawiązuje do innych znanych Ci bajek np. Calineczki i Alicji w Krainie Czarów. Spróbuj odnaleźć wspólne wątki.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)