Lisbon Story

„Lisbon Story” to film, w którym dźwięk przeważa nad obrazem, to opowieść o mieście, muzyce fado, kulturze Portugalii oraz miłosnej melancholii.

„Myślę, że to najbardziej komediowy z filmów, które zrobiłem, ale byłbym ostrożny przy próbach klasyfikowania go. „Lisbon Story” jest także moim wkładem w obchody stulecia kina" - tak swój film scharakteryzował sam reżyser, Wim Wenders. Głównym bohaterem historii jest dźwiękowiec, Philip Winter. Mężczyzna otrzymuje pocztówkę z Lizbony od swojego przyjaciela,  który prosi go pomoc w dokończeniu swojego filmu. Po przyjeździe na miejsce dowiaduje się jednak, że jego przyjaciel zaginął. Zafascynowany wyjątkową atmosferą tej europejskiej stolicy rozpoczyna poszukiwanie Friedricha oraz "wyławianie" wyjątkowych dźwięków miasta rozkoszując się przy tym magiczną atmosferą lizbońskich uliczek. Wenders powraca w tym obrazie do różnych motywów kina i własnej twórczości.

„Lisbon Story" to pierwszy tytuł, który firma Gutek Film wprowadziła do dystrybucji - w 1996 roku. Przypominamy go teraz wyłącznie na kilku specjalnych pokazach w ramach Lata z Kinem Niemieckim.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)