Letni śnieg

Sportretowane z lekkością i humorem zmagania z codziennością 40-letniej May Sun (Josephine Siao), która stara się połączyć pracę zawodową z wymogami życia rodzinnego. W centrum problemów rodzinnych stoi pogarszający się stan zdrowia jej teścia, cierpiącego na Alzheimera. Po przedwczesnej śmierci jego żony, tradycyjny układ rodzinny wyznacza May na rolę jego nowej opiekunki. Obarczona kolejnym obowiązkiem bohaterka staje przed trudną decyzją o oddaniu teścia do domu opieki i przeciwstawieniu się tradycyjnym wartościom.

W roku powstania "Letni śnieg" był w Hongkongu pionierskim i odważnym przykładem mówienia o starości i związanych z nią chorobach w sposób poważny i godny, a sam temat wybrzmi równie silnie w późniejszym o blisko dwie dekady "Prostym życiu".

"Letni śnieg" docenili krytycy i lokalna publiczność – to jak dotąd najczęściej nagradzany tytuł reżyserki. Nagrodę dla najlepszego filmu otrzymał m.in. podczas prestiżowych Golden Horse Awards oraz Hong Kong Film Awards. Poza Azją prezentowany był w konkursie głównym 45. Berlinale, gdzie Josephine Siao wyróżniono Srebrnym Niedźwiedziem, a sam film otrzymał nagrodę Jury Ekumenicznego.

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)