Kto się boi sztuki?

Dzieci czy rodzice? Proponujemy przekonać się na własnym przykładzie. Warsztat wyjątkowo dla rodziców przeprowadzi kolektyw Spotlight Kids, od lat wtajemniczający dzieci ‒ bez strachu! ‒ w różne wymiary świata artystów i sztuki współczesnej.

Spotkanie  będzie się składało z dwóch części:

‒ wprowadzenia dotyczącego edukacji poprzez sztukę oraz przykładów na twórcze działania z dziećmi,

‒ bloku działań warsztatowych, podczas których będziemy mogli się przekonać, na czym polega osobiste zaangażowanie w akt tworzenia.

Według nas sztuka jest najlepszą rzeczą, jaką stworzyliśmy jako cywilizacja. W popkulturze, która często jest jedynym środowiskiem, w którym się z nią stykamy, jest niewiele opowieści o tym, kim naprawdę jest człowiek i z jakimi problemami się zmaga. Twórcy, których my uznajemy za ważnych, mówią właśnie o tym. Warto dzieci z tym obszarem zapoznać, bo to poszerza ich horyzonty, daje do myślenia, otwiera. Każdy z nas ma niepowtarzalny świat wewnętrzny i unikalne doświadczenia. Sztuka może stać się potwierdzeniem tego, że własne spojrzenie jest ważne, że trzeba opowiadać swoje historie i nie bać się niezależnych przemyśleń.

Radzimy i zachęcamy, jak przygotować się do roli przewodnika po tym intrygującym i inspirującym świecie.

                                                                           

Warsztat poprowadzą: Karolina Rodanowicz oraz Agnieszka Sinicka ze Spotlight Kids, który jest partnerem wydarzenia.

Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety na wykład oraz warsztaty dla rodziców w cenie 10 zł.

 

 

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)