ISKRY - dokument o kobiecości

Zaczęło się od Iskry! Najpierw był tekst piosenki, potem muzyka, a na końcu teledysk i pomysł na realizację krótkometrażowego dokumentu. ISKRA to KOBIETA. Ale co to właściwie znaczy - kobiecość? Na to, wbrew pozorom, trudne pytanie odpowiada 15 nieprzypadkowych osób. Dokument to krótka forma będąca żywym zapisem spotkania jakie dokonało się w kameralnym gronie. Intymny, osobisty, zaskakujący, czuły, pełen spontaniczności.

Film dokumentalny powstał równolegle podczas pracy nad teledyskiem do piosenki Iskry. Nic tu nie jest przypadkowe, chociaż powstawało bardzo spontanicznie, wyłaniając się z twórczego chaosu. Poczynając od nieprzypadkowego spotkania Filipa i Bovskiej kilka miesięcy temu, aż po plan zdjęciowy. Dokument oddaje ducha tej relacji i intensywnych spotkań z osobami występującymi w filmie.

„Postanowiłam robić w życiu tylko takie rzeczy, które są wartościowe. To dotyczy nie tylko pisania piosenek, ale także tworzenia klipów. Mam głos i chcę dobrze go wykorzystać. ISKRY, odkąd powstały, są dla mnie wyjątkowo ważne. Tak samo ważny jest obraz, który je ilustruje. Rozpoczynając pracę nad klipem, ani ja, ani Filip Skrońc (operator i wpsółpreżyser) nie spodziewaliśmy się, że uzyskamy tak wiele definicji, tyle odcieni kobiecości." - pisze Bovska.

Każda wypowiedź na swój sposób porusza ponieważ dotyka tożsamości, osobistej historii. Każda postać to inna opowieść, osobny świat, a jednak wszystko to w niezwykły sposób łączy się ze sobą.

Piosenka „ISKRY" to kontynuacja „Dzikiej" i zwiastun nowej płyty, którą Bovska tworzy wraz z producentem muzycznym Archie Shevsky'm. Premiera albumu zaplanowana jest na jesień tego roku, zaś premiera wyjątkowego dokumentu „ISKRY" odbędzie się 7 lipca w warszawskim kinie Muranów i będzie otwarta dla publiczności.

W filmie występują: Bovska , Sandra Frydrysiak, Orina Krajewska, Marta Dyks, Lola Vuitton, Natalia Kopiszka, Ola Niepsuj, Aga Konopka, Katarzyna Zulkifli, Mademe Meduse, Aleksadra Lemba , Marlena Kubis, Brygida Handzelewicz Wacławek, Monika Szwed, Justyna Żełobowska, Justyna Barycka, a także Bianka, Matylda i Leo.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)