Idziemy na niedźwiedzia i inne filmy krótkie

Rodzeństwo poszukuje niedźwiedzia, mała sówka – swojej mamy, a chłopiec – towarzysza zimowych zabaw. Zestaw prezentuje trzy filmy będące adaptacjami słynnych brytyjskich lektur dla dzieci.

Odważne, choć nieco nieroztropne rodzeństwo z Idziemy na niedźwiedzia postanawia oddalić się od domu i poszukać tytułowego zwierzęcia… Dla małej sówki z Trochę się zgubiłam wyprawa nie kończy się dobrze i musi ona znaleźć swoją zaginioną mamę. Pomysłowemu bohaterowi Bałwanka brakuje tylko towarzysza zimowych zabaw. Kiedy spada pierwszy śnieg, sam postanawia go ulepić! Trzy filmy powstały na podstawie klasycznych, brytyjskich książek dla dzieci.


Idziemy na niedźwiedzia, We’re Going on a Bear Hunt
reż. Joanna Harrison, Robin Shaw, Wielka Brytania, 2016
Pod nieobecność rodziców piątka rodzeństwa wraz z psem wybiera się na wyprawę w poszukiwaniu niedźwiedzia. Przedzierają się przez łąkę, bagno, las i jaskinię… A co, jeśli naprawdę spotkają zwierzę?

Trochę się zgubiłam, A Bit Lost
reż. Hélène Ducrocq, Francja, 2017
Mała sowa jest troszkę przestraszona, ponieważ zgubiła swoją mamę! Nie wszystkie zwierzęta wskazują sówce dobrą drogę, a czeka ją samotna podróż przez las. Animacja na podstawie wielokrotnie nagradzanej książki Chrisa Haughtona, o tym samym tytule.

Bałwanek, The Snowman
reż. Dianne Jackson, Jimmy T. Murakami, Wielka Brytania, 1982
Pierwszy śnieg powoduje wybuch radości u pomysłowego chłopca. Ulepiony przez niego bałwan ożywa i staje się najlepszym przyjacielem oraz towarzyszem zabaw. Ekranizacja legendarnego angielskiego picture booka Raymonda Briggsa.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)