Historie misiów łasuchów i inne filmy krótkie

Zestaw krótkich animacji, po których zaburczy ci w brzuszku! To przygody bohaterów, którzy kochają jeść! A najlepiej je się w miłym towarzystwie...

Jedzenie to nie tylko konieczność, lecz także przyjemność! A czasami nawet niezwykła przygoda… O pyszne jedzonko można się pokłócić nawet z najlepszymi przyjaciółmi, ale do stołu zawsze najlepiej zasiadać w zgodzie! Zobaczcie, wraz z krokodylem, jakie korzyści wynikają ze wspólnego jedzenia, jak lis radzi sobie ze swoją miłością do ciastek, poznajcie sympatyczne prehistoryczne stwory Kiri i Lou, kochające pewien smaczny owoc, a urocze Mogu i Perol zaproszą was na wielką ucztę! Obejrzycie też jak dwa niedźwiadki rozwiązały problem wspólnego posiłku oraz kota, który sam próbował złowić swoją kolację. Smacznego!

Krokodyl, Crocodile, reż. Julia Ocker
Życie krokodyla bywa niełatwe. Czasem i zjedzenie drobnej przekąski przychodzi z trudem. Rozwiązanie problemu jest tuż obok, trzeba tylko rozejrzeć się wokół siebie.

Lis i zając - pieczenie ciasteczek, Fox and hare, reż. Mascha Halberstad, Tom van Gestel
Lis bardzo lubi ciastka. Tak bardzo, że od ich pałaszowania przybrał na wadze i stracił kondycję. Żaden sport nie przynosi satysfakcji, ale gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym?

Kiri i Lou - Mniam, mniam, pychotki, Kiri and Lou - Yum yum Baronies, reż. Harry Sinclair
Kiri i Lou - dwa prehistoryczne stworzenia, przepadają za pewnym soczystym owocem. Niepohamowany apetyt jednego z nich doprowadzi do sprzeczki. Czy padnie magiczne słowo: „Przepraszam?”

Mogu i Perol, Mogu and Perol, reż. Tsuneo Goda
Wielkolud Mogu wspaniale gotuje, a mała Perol z chęcią wyjada to, co przyjaciel przygotuje. Pewnego dnia Perol, zachęcona przez Mogu, zjada bardzo kwaśne jagody. Czy to koniec przyjaźni?

Historie misiów łasuchów - kłótnia, Mlsné medvědí příběhy, reż. Alexandra Hetmerová Májová, Kateřina Karhánková
Dwa niedźwiedzie mieszkające razem w chatce uwielbiają jeść. Pewnego dnia wybucha kłótnia o to, co przyrządzić: naleśniki czy jajecznicę? Każdy z niedźwiedzi musi wybrać, co jest dla niego ważniejsze: kulinarne zachcianki czy przyjaźń?

Wędkowanie, Fisketur, reż. Uzi Geffenblad
Pewien kotek próbuje złowić rybę na kolację, ale zamiast tego wciąż wyławia śmieci. Czy oby na pewno są to nieprzydatne rzeczy? Wystarczy trochę fantazji, a wszystko można wykorzystać!

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)