Film o kawie

Już 14 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na kolejny pokaz jednego z najpopularniejszych filmów z repertuaru FILMS for FOOD.

Kawa - to wciąż jeden z bardzo gorących tematów. Dlatego już 14 grudnia o godz. 18:00 wracamy do Muranowa z jednym z najpopularniejszych filmów z repertuaru FILMS for FOOD.

Film śledzi proces produkcji kawy od uprawy w Hondurasie, przez zbiory w Rwandzie, aż po jej globalną konsumpcję.Wsłuchując się w historie farmerów, sprzedawców, palaczy kawy i baristów na temat wpływu jej uprawy na środowisko i ekonomię, znajdziemy się w kawiarniach w Tokio, Portland, Seattle, San Francisco i Nowym Jorku. Zaglądając do „rzemieślniczych” lokali w celu poznania różnych metod parzenia, film pokazuje mało znany świat wysokogatunkowej kawy.

PRZED SEANSEM: O godz. 17:00 - w holu kina - cupping (czyli obiektywna metoda oceniania i testowania) przygotowany przez Bartka Krzymowskiego z warszawskiej palarni kawy Coffeelab

O godz. 18:00 seans "Filmu o kawie"

PO SEANSIE: Czy kawiarnie speciality zastąpią sieciówki? I jakie rewolucje dzieją się teraz w świecie kawy? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć po seansie w rozmowie, którą poprowadzi Krzysztof Rzyman - dziennikarz, właściciel kawiarni STOR oraz STOR Bracka.

UWAGA: Z biletem na seans "Filmu o kawie" kawę w STOR Bracka otrzymacie za 5 zł!

 

 

 

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)