Felek i Tola – zestaw filmów krótkich

W tym lesie jest wyjątkowo sympatycznie! Oprócz nierozłącznej pary – lisa Felka i zajączki Toli – mieszkają tu także Dzik, Wiewiórka, ale także… Mors, Pingwin, a nawet prawdziwa Syrena! Każdy z leśnych bohaterów mierzy się czasami z drobnymi zmartwieniami, ale… od czego są przyjaciele? Przecież wspólnie da się rozwiązać każdy kłopot!

„Felek i Tola” to zestaw czterech radosnych animacji z bohaterami, których polubicie od pierwszych chwil. Poznajcie przygody liska Felka, naczelnego łasucha lasu, i roztropnej zajączki Toli oraz ich sąsiadów: słodkiego Puchacza Henia, dzika Dzidka, który jeździ na Harleyu czy Kitkę Ogonowską, najelegantszą wiewiórkę w okolicy. Wśród tej uroczej ferajny każdy czuje się na swoim miejscu!

Czy wiesz, że...

Animacje powstały na podstawie popularnej serii książek uznanej pisarki Sylvii Vanden Heede i ilustratora Thé Tjong-Khinga.

 

"Skarb"

Treasure, reż. Tom van Gestel, Mascha Halberstad, Belgia 2018, 11 min.

Dzik Dzidek maluje portret Pingusi. A przynajmniej bardzo się stara… Nie do końca udane obrazy niesione przez wiatr trafiają do innych mieszkańców lasu. Zwierzęta są przekonane, że te osobliwe malunki to mapy prowadzące do skarbu. Zaczyna się wielkie poszukiwanie czegoś cennego…

 

"Zwycięzca"

Winner, reż. Mascha Halberstad, Tom Van Gestel, Belgia 2019, 11 min.

Mors Reks organizuje konkurs pływacki. Puchacz Henio, który zawsze marzył o uczestnictwie w takich zawodach, decyduje się wziąć udział pomimo tego, że nigdy wcześniej nie pływał. Jest pełen zapału, dopóki nie dowiaduje się, że jego konkurentem będzie świetnie pływający dzik Dzidek. Onieśmielenie i strach biorą górę… Czy uda się je przezwyciężyć? 

 

"Tęsknota za domem"

Homesick, reż. Mascha Halberstad, Tom Van Gestel, Belgia 2019, 11 min.

Jest lato. Upały w lesie zrobiły się tak dokuczliwe, że niektórym zwierzętom nie pomaga nawet trzymanie głowy w zamrażarce. Pingusia decyduje się spakować swoje rzeczy i wyjechać… do domu. Ale przecież biegun południowy jest tak daleko, że nie ma mowy o odwiedzinach! Czyżby przyjaciele mieli się już nigdy nie zobaczyć?

 

"Klub dam"

Ladies Club, reż. Mascha Halberstad, Tom Van Gestel, Belgia 2019, 11 min.

Wiewiórka Elegantka – Kitka Ogonowska zakłada klub dla dam i zaprasza wszystkie dziewczyny z lasu na smakowitą przekąskę i zajęcia dla płci pięknej. Lis Felek i dzik Dzidek nie rozumieją, dlaczego nie mogą zajadać tych wszystkich pyszności. Przebierają się za elegantki z miasta, ale szybko zostają zdemaskowani. Wzburzeni wyrzuceniem ich z klubu dam, szybko postanawiają założyć swoje kółko zainteresowań. Ale czy znajdą taką aktywność, którą polubią wszyscy panowie z lasu? 

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)