Dźwięki między koronami - zestaw filmów krótkich

Czasami w naszym życiu pojawiają się zmiany, na które nie byliśmy przygotowani. Tak właśnie jest z bohaterami tego zestawu. Poznajcie historię grajka, który w jednej chwili traci dach nad głową, małego Johna, który nagle musi zamieszkać z apatycznym dziadkiem oraz Yeon-woo, która zmieniła szkołę i bardzo brakuje jej teraz przyjaciół.

Niektóre sytuacje potrafią nas zaskoczyć, ale zwykle potrzeba trochę czasu, a wszystko w końcu się układa. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość. No i najważniejsze – nie można się poddawać! Weźcie przykład z naszych bohaterów. Grajek odnalazł swoje nowe miejsce na ziemi, John nawiązał wyjątkową więź z dziadkiem, a Yeon-woo po utracie starych przyjaciół zyskała nowych. 

 

"Dźwięki między koronami"

Czarujące dźwięki niosą się po średniowiecznym miasteczku. Kiedy docierają do królewny, ta natychmiast wyobraża sobie pięknego grajka i miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak, gdy królewna dociera na miejsce, w mgnieniu oka wyobrażenie pryska. Nieszczęśnik z hukiem wylatuje poza mury. Miał wyjątkowego pecha – straż królewska zniszczyła też jego instrument. Bezdomny grajek zamieszkuje w lesie. Z pomocą życzliwych zwierząt po kilku miesiącach odzyskuje możliwość grania.

„Dźwięki między koronami” to pełna pięknych melodii historia o tym, że nie warto oceniać ludzi na podstawie wyglądu. Można wtedy wiele przegapić! 

 

"Napo"

Mama Johna postanowiła, że dziadek zamieszka teraz z nimi. Jest za bardzo schorowany, żeby mieszkał sam. Początkowo chłopiec nie umie znaleźć z dziadkiem nici porozumienia. W pewnym momencie zauważa jednak, że kluczem do bliskości może stać się album z rodzinnymi zdjęciami. John filtruje fotografie przez swoją wyobraźnię i ożywia je dzięki rysunkom, a zazwyczaj apatyczny dziadek żywo reaguje na te dziecięce interpretacje rodzinnych wspomnień.

„Napo” to wzruszająca historia o sile pamięci i budowaniu więzi między pokoleniami.

 

"W poszukiwaniu chok chocka"

Po przejściu do nowej szkoły Yeon-woo ma trudności ze znalezieniem przyjaciół. W pewien deszczowy dzień, wracając do domu, dziewczynka znajduje ślimaka. Od tej pory traktuje go jak swojego najlepszego przyjaciela. Mości mu łóżeczka i obficie karmi jabłkami. Któregoś dnia, po powrocie ze szkoły, Yeon-woo ze smutkiem stwierdza, że ślimak zniknął. Zaczyna się niezwykła akcja poszukiwawcza, do której przyłącza się dziewczynka zainteresowana ogłoszeniem o zaginięciu…

„W poszukiwaniu chok chocka” to znakomity krótkometrażowy film fabularny o potrzebie kontaktu z rówieśnikami, który w uroczy i mądry sposób ukazuje emocje dzieci.

Czy wiesz, że ...

choć „W poszukiwaniu chok chocka” to film fabularny, znajdziesz tam wiele elementów animowanych.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)