Dolina Muminków - zestaw filmów krótkich

Najnowsza ekranizacja przygód sympatycznych stworzeń z Doliny Muminków. W zestawie dwa odcinki: „Wprowadzka Małej Mi” oraz „Wiosenna melodia”.

Rytm życia Muminków jest wyznaczany przez pory roku – nawet ich zegar podzielony jest na cztery części! Kiedy rozpoczyna się nowy rok, Muminek ma nadzieję, że przyniesie on same dobre wydarzenia. Wkrótce jednak do domu wprowadza się zadziorna Mała Mi, z którą Muminek wpada w konflikt. Na domiar złego wciąż nie wraca Włóczykij – jego najlepszy przyjaciel, który układa wiosenną melodię na harmonijce, ale potrzebuje do tego jeszcze chwili w samotności...

 

Wprowadzka Małej Mi, Little My Moves In
Do domu Muminków przybywa Mimbla i prosi Muminki, by do początku lata zaopiekowały się Małą Mi i resztą jej potomstwa. Ale jak tu wytrzymać kilka miesięcy z gromadką rozbrykanych dzieciaków? Rodzina Muminków wpada na coraz to nowe pomysły, by przyspieszyć upływ czasu.
 
Wiosenna melodia, The Spring Tune
Muminek z niecierpliwością czeka na pierwszy dzień wiosny i spotkanie z Włóczykijem. Jednak jego przyjaciel chciałby najpierw skomponować swoją wiosenną piosenkę, a do tego potrzebuje spędzić jeszcze trochę czasu w samotności. Czy Muminek to zrozumie i będzie umiał cierpliwie na niego czekać?

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)