Dimitri i Gruffalo - zestaw filmów krótkich

Zestaw dwóch przewrotnych animacji pełnych zwierzęcych bohaterów. Nie da się nie polubić sympatycznego Dimitriego i Gruffalo, który może wcale nie jest taki straszny jak wszyscy myślą?

Dimitri to mały, zagubiony ptaszek, który podczas migracyjnego lotu odłącza się od swoich rodziców. Z pomocą przychodzą mu nowo poznane stworzenia z tajemniczej krainy Ubuyu: słoń, struś, pogodna żyrafa. Gruffalo raczej nie wzbudza takiej sympatii – jest duży, włochaty, ma koślawe kolana i podobno straszliwe kły. Wszystkie zwierzęta się go boją, ale czy rzeczywiście jest groźny? Zestaw barwnych animacji ze zwierzęcymi bohaterami pokazuje, jak ważna jest wzajemna pomoc, akceptacja i otwartość na inne stworzenia. Pozory czasem mylą!

 

Dimitri w Ubuyu, Dimitri à Ubuyu, reż. Agnès Lecreux
Podczas lotu, który mały Dimitri odbywa z rodzicami, zrywa się deszcz. Mały ptaszek odłącza się od grupy i trafia do tajemniczej krainy. Spotyka tam mnóstwo nieznanych sobie stworzeń: słonia, strusia, hipopotama i bardzo uczynną żyrafę, która postanawia pomóc Dimitriemu w odnalezieniu rodziców.

 

Gruffalo, The Gruffalo, reż. Max Lang, Jakob Schuh
Wiewiórka opowiada dzieciom historię myszy wędrującej przez las w poszukiwaniu żołędzi. W obronie przed lisem, który ma na nią chrapkę, wymyśla Gruffalo – stwora ze strasznymi kłami i ostrymi pazurami. Lis ucieka, a mysz może spokojnie iść dalej. Tak samo broni się przed sową i wężem, za każdym razem dodając nowe szczegóły do opisu wymyślonego potwora Gruffalo. Czy aby na pewno wymyślonego? Okazuje się, że niekoniecznie, bo Gruffalo we własnej osobie staje na ścieżce myszy. Film to ekranizacja popularnej książeczki dla dzieci autorstwa Julii Donaldson.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)