Bardzo mały lis i inne filmy krótkie

Nie jest łatwo żyć w świecie, do którego czujesz się niedopasowany. Czy na pewno? Te wyjątkowe animacje pokażą, że każdy może znaleźć swoje miejsce i przyjaciół.

Obejrzyjcie opowieść o bardzo małym lisku, którym zaopiekuje się pewna dziewczynka. Równie mały człowieczek wyjdzie ze swojego niedużego pudełka i zobaczy, że wśród wielkich ludzi też coś znaczy! Jest też pewien bardzo pracowity słoń, który marzy o rowerze oraz chłopiec o imieniu Henry, który przy okazji wysyłania listu do św. Mikołaja poznaje nową przyjaciółkę. A czy znacie chłopca w skorupce, który stale drży o swoje zdrowie i bezpieczeństwo? Czy wreszcie wyjdzie ze swojej kryjówki i otworzy się na świat?

 

Bardzo mały lis - Pewien bardzo mały lis spotyka w ogrodzie przeciętnych rozmiarów dziewczynkę, która hoduje bardzo duże kwiaty. I bardzo duże pluszowe misie? I gigantyczne wiaderko? Wszystko co zakopie, wyrasta jej przeogromne. To może jakby tak zakopała na chwilkę bardzo małego lisa, to by trochę urósł? Nic z tego – uparła się, żeby akurat on był malutki i na dodatek nie chce go puścić wolno. A to paskuda! Co teraz?

Kieszonkowy człowieczek - Kieszonkowy człowieczek mieszka w kuferku pośrodku ruchliwego chodnika. Obrazek ze znaczka, taboret ze śrubki i trąbka ze słomki – czego to w kuferku nie ma! Niestety, co rusz na domek ktoś nadeptuje! Kto jest sprawcą całego harmidru? Wycinankowa animacja uczy, że pozory mylą i czasem nie zdajemy sobie sprawy z kłopotów przysparzanych innym.

Słoń i rower - Pewien wiodący niezwykle spokojny tryb życia słoń marzy o rowerze. Pracuje dwa razy szybciej i z dwa razy większym zaangażowaniem, a każdy grosz wrzuca do skarbonki. Kiedy jest pełna, biegnie do sklepu i kupuje rower. Tylko że rower jest w rozmiarze ludzkim, a nie słoniowym. Zrozpaczony słoń zamyka się w domu, przestaje pracować, jest załamany. Staje się znów szczęśliwy, kiedy podarowuje rower małej dziewczynce.

Zagubiony list - Dzieci w Irlandii w szczególny sposób wysyłają listy do Świętego Mikołaja. Wedle zwyczaju list wrzuca się do paleniska w kominku, w ten sposób życzenia lecą na biegun północny. Mały Henry udekorował dom lampkami, by Mikołaj odnalazł drogę, jego list czeka w kopercie. Jednak nie wszyscy wyczekują Świąt tak jak Henry. Chłopiec musi coś z tym zrobić!

Chłopiec w skorupce - Gdy inni wygłupiają się na przerwie, chorowity Odd jest coraz bardziej przybity z powodu tego, że wszyscy muszą obchodzić się z nim jak z jajkiem. Sytuacja się zmieni, gdy pozna nową koleżankę – równie odstającą od reszty, przebraną za wielką pszczołę, Gunn. Urocza historia o dorastaniu, konfrontacji z lękami i rezygnacji z uprzedzeń.

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)