Bardo, fałszywa kronika garści prawd

Alejandro G. Iñárritu, pięciokrotny laureat nagrody Akademii Filmowej, wraca z filmem „Bardo, fałszywa kronika garści prawd".

„Bardo, fałszywa kronika garści prawd" jest epickim, widowiskowym i frapującym doświadczeniem opowiadającym intymną i wzruszającą historię Silverio, znanego meksykańskiego dziennikarza i dokumentalisty mieszkającego w Los Angeles. Po otrzymaniu prestiżowej międzynarodowej nagrody bohater jest zmuszony wrócić do ojczyzny zupełnie nieświadomy, że ta z pozoru zwyczajna podróż doprowadzi go do egzystencjalnej granicy. Wspomnienia i lęki Silveria przenikają do teraźniejszości, wypełniając codzienność bohatera poczuciem oszołomienia i zdumienia.

Silverio zmaga się z uniwersalnymi, a przy tym intymnymi pytaniami o tożsamość, sukces, śmiertelność, historię Meksyku i silne więzi z żoną i dziećmi, szukając odpowiedzi na pytanie, co to znaczy być człowiekiem w tych jakże osobliwych czasach.

W rolę Silveria Gamy wcielił się Daniel Giménez Cacho, dając popis swoich aktorskich umiejętności. Nakręcony na taśmie 65 mm przez nominowanego do Oscara Dariusa Khondjiego („Miłość", „Siedem") i napisany przez Iñárritu i Nicolása Giacobone (nagrodzony Oscarem „Birdman", „Biutiful") film „Bardo, fałszywa kronika garści prawd" to pierwsza produkcja Iñárritu zrealizowana w Meksyku od premiery docenionego na całym świecie „Amores Perros" z 2000 r. Za stronę wizualną odpowiadają nagrodzony Oscarem meksykański scenograf Eugenio Caballero („Roma", „Labirynt fauna") oraz kostiumografka Anna Terrazas („Kroniki Times Square", „Roma").

Lista seansów

Marzec 2023

Wybierz datę seansu

środa, 29 marca 2023

Wybierz godzinę seansu

Brak seansów w wybranym terminie

Tytuł polski
Bardo, fałszywa kronika garści prawd
Tytuł oryginalny
Bardo, falsa crónica de unas cuantas verdades
Gatunek
Komediodramat
Reżyseria
Alejandro González Iñárritu
Rok produkcji
2022
Czas trwania
163 min.
Język
hiszpański - napisy polskie
Obsada
Daniel Giménez Cacho
Griselda Siciliani
Ximena Lamadrid
Kraj produkcji
Meksyk