Azjatycka Noc Grozy 2019 | Asian Horror Night 2019

Najstraszniejsza noc w roku nadchodzi wielkimi krokami. Trzy niezwykle mroczne opowieści doskonale wprowadzą nas w klimat tegorocznego Halloween, a przy okazji staną się preludium do kolejnej edycji Pięciu Smaków. 

Tajska legenda o zjawie zamieszkującej w ciałach młodych dziewcząt; paranoiczny koreański thriller o lękach kryjących się pod łóżkiem, a także indyjski baśniowy horror o ludzkiej chciwości. Tegoroczna odsłona Azjatyckiej Nocy Grozy to niepokojąca podróż w odmęty ludzkiej (i nie tylko) natury. Razem z naszymi bohaterami zaznamy przygód, których z pewnością nie chcemy doświadczyć we własnym życiu. Aby jednak wprowadzić ukojenie dla zszarganych nerwów i zaciśniętych żołądków, jak co roku, w przerwie między filmami zapraszamy na pyszny azjatycki poczęstunek. 

 

Program wieczoru:

20:00 Tumbbad, reż. Rahi Anil Barve, Indie 2018, 104 min.

22:00 Krasue: zimne tchnienie, Krasue: Inhuman kiss, reż. Sitisiri Mongkolsiri, Tajlandia 2019, 122 min.

00:00 poczęstunek 

00:30 Kiedy śpisz, reż. Lee Kwon, Korea Płd 2018, 108 min.

Bilety: 66,6 zł. - do nabycia w kasie kina Muranów.

 

Tumbbad, reż. Rahi Anil Barve, Indie 2018, 104 min.

Mroczna opowieść o chciwości, która potrafi sprowadzić nas aż w głąb samego piekła. Vinayak jako dziecko odkrywa legendę o niezwykłym skarbie ukrytym w piwnicach podupadłego dworu Tumbbad. Po latach, już jako dorosły mężczyzna wraca w rodzinne strony, aby zdobyć bogactwo, nie bacząc na złowieszcze słowa o strzegącej je klątwie. Imponujący scenografią, zrealizowany w od dekad nietkniętych ludzką stopą lokacjach, "Tumbbad" stał się pierwszym indyjskim filmem otwierającym Critic's Week Festiwalu w Wenecji.

 

Krasue: zimne tchnienie, Krasue: Inhuman kiss, reż. Sitisiri Mongkolsiri, Tajlandia 2019, 122 min.

Zgodnie ze starą tajską legendą Krasue to krwiożercza zjawa, która wchodzi w ciała młodych dziewcząt, aby za ich pomocą zdobywać pożywienie. Nastoletnia Sai niespodziewanie odkrywa, że sama padła ofiarą klątwy. W nocy jej głowa oddziela się od ciała i atakuje mieszkańców wioski. "Krasue: zimne tchnienie" to świeże spojrzenie na tajlandzkie legendy, z ukłonami w stronę klasyki rodzimego i zachodniego kina grozy. Film został w tym roku tajskim kandydatem do Oscara.

 

Kiedy śpisz, Door look, reż. Lee Kwon, Korea Płd 2018, 108 min.

Kyung-min żyje w nieustającym lęku. Mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu, mimo zaawansowanych zabezpieczeń, nie daje jej upragnionego poczucia bezpieczeństwa, a w prywatnej przestrzeni pojawia się coraz więcej śladów czyjejś obecności. To, co na początku wydawało się jedynie chorobliwą obsesją, szybko przeradza się w mrożący krew w żyłach horror. Zagrożenie przychodzi z miejsca, które uważamy za bezpiecznego - z wnętrza naszego domu. Film jest remakem licznie nagradzanego hiszpańskiego przeboju pt. "Słodkich snów" / "Mientras duermes" z 2011 roku. 

 

 

 

Na ekranie

Newsletter

(raz w tygodniu)